618139-2023 - ResultRomania-București: Miscellaneous computer equipment
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
“Achizitie de active corporale de tip instalatii, utilaje, echipamente” în cadrul proiectului ”Platforma inovativa pentru furnizarea si managementul serviciilor publice in orasele inteligente - SMART HUB”, cod MySMIS 120419
Reference number: 2023_17438367_01
II.1.2.
Main CPV code
30236000 Miscellaneous computer equipment
II.1.4.
Short description
Prin prezenta procedura de achiziţie publica urmează a se achiziţiona:
1. Stand mobil teste de electrosecuritate echipamente, campuri perturbatoare magnetice si electrice, vibrații, variații de temperatură - 1 buc:
Suport mobil de tip rack pentru transport si vibratii, modul de test analizor de electrosecuritate pentru echipamentele amplasate în teren, modul de masura camp magnetic ambiental in gama 0-300 Hz
Gama masurare camp electric ambiental 10kHz - 2Ghz , testare vibrații, temperatură.
2.Linie asamblare componente electronice - senzori și placi de achiziție date - 1 buc
-Dimensiunea panel suport plantare maxim 800 mm lungime – 450 mm latime;
-Putere consumatata max 5kv; (5kW)
-Dimensiuni maxime 1800x1900x1800 mm;
-Camera pentru inspectie tip FOV 45;
-Consum aer comprimat, max 0,8 Mpa (5-7 kgf/cm2)180ne/min. (180 litri/min)
Masina semiautomata de printat:
-Consum aer comprimat, max 7Mpa (4-7kgf/cm2);
-Motor pas cu pas programabil.
Cuptor:
-Interval temperatura de lucru pana la 300 grade Celsius;
-Senzor nitrogen inclus;
-Senzor oxigen inclus;
-Consum nitrogen 400-1000 PPM 20m3/h.
Unitate de transpor:
-Dimensiune maxima 1500 mm/750mmx900mm (H).
Data de livrare solicitata înseamnă data când toate activităţile au fost realizate si produsul / echipamentul este acceptat de autoritatea contractanta.
Valoarea totala a contractelor reprezintă totalul valorii investiţionale pentru produse, conform cantităţilor menţionate.
Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile.
Entitatea contractantă va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 10 -a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, conf.art 161 din Legea nr.98 /2016 .
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement