See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: MM-CL-07 Retele de apa si apa uzata: Tautii Magheraus, Recea, Baia Sprie, Sisesti
Description: Activitatile din cadrul Contractului de lucrari „MM-CL-07 – Retele de apa si apa uzata: Tautii Magheraus, Recea, Baia Sprie, Sisesti” cuprinde: BAIA SPRIE: OBIECT 1 - REABILITAREA SI EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN UAT Baia Sprie OBIECT 2 – REABILITAREA SI EXTINDEREA RETELEI DE CANALIZARE DIN UAT BAIA SPRIE TAUTII MAGHERAUS: OBIECT TM-1 - EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN UAT TAUTII MAGHERAUS OBIECT TM-2 –EXTINDEREA RETELEI DE APA UZATA DIN UAT TAUTII MAGHERAUS RECEA: OBIECT 1 - RETELE DE DISTRIBUTIE APA POTABILA IN LOCALITATEA RECEA OBIECT 2 - RETELE DE DISTRIBUTIE APA IN LOCALITATEA MOCIRA OBIECT 3 – RETELE DE CANALIZARE MENAJERA IN LOCALITATEA RECEA OBIECT 4 – RETELE DE CANALIZARE MENAJERA IN LOCALITATEA MOCIRA OBIECT 5 – CONDUCTE DE REFULARE APA UZATA IN LOCALITATEA RECEA OBIECT 6 – CONDUCTE DE REFULARE APA UZATA IN LOCALITATEA MOCIRA OBIECT 7 – CONDUCTE DE REFULARE APA UZATA IN LOCALITATEA SASAR OBIECT 8 - STATII DE POMPARE APE UZATE MENAJERE IN LOCALITATEA RECEA; OBIECT 9 - STATII DE POMPARE APE UZATE MENAJERE IN LOCALITATEA MOCIRA OBIECT 10 - STATII DE POMPARE APE UZATE MENAJERE IN LOCALITATEA SASAR SISESTI: OBIECT 1 - EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN UAT Sisesti Valoarea contractului include sume provizionate in valoare de 575.661,35 lei, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate vor fi evidentiate la nivelul listelor de pret ce vor insoti formularul de propunere financiara in suma fixa nominala, nemodificabila, in varianta data de Entitatea Contractanta. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - cu 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 9710087/2023/CL07
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Lucrarile din cadrul contractului - „MM-CL-07 – Retele de apa si apa uzata: Tautii Magheraus, Recea, Baia Sprie, Sisesti” presupun: BAIA SPRIE: OBIECT 1 - REABILITAREA SI EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN UAT Baia Sprie Sub-obiect 1.1: Reabilitare conducta de aductiune apa bruta - L = 488 m; Sub-obiect 1.2: Reabilitare conducte de transport apa potabila - L = 3203 m; Sub-obiect 1.3: Reabilitare retelei de distributie apa potabila - L = 4771 m; Sub-obiect 1.4: Extindere conducte de transport apa potabila - L = 4210 m; Sub-obiect 1.5: Extindere retelei de distributie apa potabila - L = 3962 m; Sub-obiect 1.6: Statie de pompare apa – 4 buc. Sub-obiect 1.7: Monitorizare si control hidraulic sistem apa – 8 buc. Sub-obiect 1.8: Gospodarii de apa Baia Sprie – 2 buc. OBIECT 2 – REABILITAREA SI EXTINDEREA RETELEI DE CANALIZARE DIN UAT BAIA SPRIE Sub-obiect 2.1: Extindere retea de canalizare - L = 11207 m; Sub-obiect 2.2: Reabilitare retea de canalizare - L = 6607 m; Sub-obiect 2.3: Statie de pompare apa uzata SPAU1, SPAU2, SPAU3, SPAU4, SPAU5, SPAU6 – 6 buc. TAUTII MAGHERAUS: OBIECT TM-1 - EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN UAT TAUTII MAGHERAUS Sub-obiect TM-1.1: Extindere retelei de distributie apa potabila Tautii Magheraus - L = 5464 m; Sub-obiect TM-1.2: Statie de pompare apa potabila Tautii Magheraus - 1 buc.; Sub-obiect TM-1.3: Extindere retelei de distributie apa potabila Merisor - L = 345 m; Sub-obiect TM-1.4: Extindere retelei de distributie apa potabila Busag - L = 79 m; Sub-obiect TM-1.5: Extindere retelei de distributie apa potabila Baita - L = 1301 m; Sub-obiect TM-1.6: Statie de pompare apa potabila Baita – 3 buc. Sub-obiect TM-1.7: Monitorizare si control hidraulic sistem apa Tautii Magheraus – 1 buc. OBIECT TM-2 –EXTINDEREA RETELEI DE APA UZATA DIN UAT TAUTII MAGHERAUS Sub-obiect TM-2.1: Extindere retea de canalizare Tautii Magheraus - L = 4683 m; Sub-obiect TM-2.2: Statie de pompare apa uzata Tautii Magheraus SPAU1, SPAU2 - 2 buc.; Sub-obiect TM-2.3: Conducte de refulare SPAU Tautii Magheraus – L = 389 m; Sub-obiect TM-2.4: Extindere retea de canalizare Busag - L = 502 m; Sub-obiect TM-2.5: Statie de pompare apa uzata Busag SPAU3 - 1 buc.; Sub-obiect TM-2.6: Conducte de refulare SPAU Busag - L = 368 m. RECEA: OBIECT 1 - RETELE DE DISTRIBUTIE APA POTABILA IN LOCALITATEA RECEA Sub-obiect 1.1: Extindere retea alimentare apa - L = 1184 m; OBIECT 2 - RETELE DE DISTRIBUTIE APA IN LOCALITATEA MOCIRA Sub-obiect 2.1: Extindere retea alimentare apa - L = 777 m; Sub-obiect 2.2: Reabilitare retea alimentare apa - L = 1943 m; OBIECT 3 – RETELE DE CANALIZARE MENAJERA IN LOCALITATEA RECEA Sub-obiect 3.1: Infiintare retea de canalizare - L = 8489 m; OBIECT 4 – RETELE DE CANALIZARE MENAJERA IN LOCALITATEA MOCIRA Sub-obiect 4.1: Infiintare retea de canalizare - L = 9191 m; OBIECT 5 – CONDUCTE DE REFULARE APA UZATA IN LOCALITATEA RECEA Sub-obiect 5.1: Conducte de refulare apa uzata – L = 6398 m; OBIECT 6 – CONDUCTE DE REFULARE APA UZATA IN LOCALITATEA MOCIRA Sub-obiect 6.1: Conducte de refulare apa uzata – L = 2078 m; OBIECT 7 – CONDUCTE DE REFULARE APA UZATA IN LOCALITATEA SASAR Sub-obiect 7.1: Conducte de refulare apa uzata - L = 3362 m; OBIECT 8 - STATII DE POMPARE APE UZATE MENAJERE IN LOCALITATEA RECEA Sub-obiect 8.1: Statii pompare ape uzate SPAU1, SPAU2, SPAU3, SPAU4, SPAU5, SPAU6, SPAU7, SPAU8 - 8 buc.; OBIECT 9 - STATII DE POMPARE APE UZATE MENAJERE IN LOCALITATEA MOCIRA Sub-obiect 9.1: Statii pompare ape uzate SPAU2, SPAU3, SPAU4, SPAU5, SPAU6, SPAU7, SPAU8 - 7 buc.; OBIECT 10 - STATII DE POMPARE APE UZATE MENAJERE IN LOCALITATEA SASAR Sub-obiect 10.1: Statii pompare ape uzate SPAU1 - 1 buc.; SISESTI: OBIECT 1 - EXTINDEREA RETELEI DE APA DIN UAT Sisesti Sub-obiect 1.1: Extindere conducte de transport apa potabila - L = 1996 m; Sub-obiect 1.2: Extinderea retelei de distributie apa potabila - L = 21595 m; Sub-obiect 1.3: Statie de pompare apa potabila – 2 buc. Sub-obiect 1.4: Monitorizare si control hidraulic sistem apa Sisesti – 1 buc. Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni, respectiv 1095 zile f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Contractul se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 30 de luni calendaristice de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni calendaristice de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42131390 Assemblies of valves, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45232431 Wastewater pumping station, 45310000 Electrical installation work, 45332000 Plumbing and drain-laying work