619341-2026 - Competition
Hungary – Construction work – Széchenyi Gyógyfürdő-Női Termál felújítás- I. ütem
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
TitleSzéchenyi Gyógyfürdő-Női Termál felújítás- I. ütem
DescriptionAjánlatkérő rögzíti, miszerint a közbeszerzés tárgya és mennyisége összefoglaló módon egységesen a jelen „Közbeszerzés leírása” és „Közbeszerzés leírása (az építési beruházás, árubeszerzés vagy szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása)” rovatokban kerül meghatározásra. Szerződés megnevezése: „Vállalkozási szerződés a Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda (korábbi nevén) Női Termál részlegének felújítása vonatkozásában - I. ütem” (Szerződés). Eljárás fajtája: Kbt. Második rész 81. § szerinti nyílt közbeszerzési eljárás (Közbeszerzési Eljárás). A közbeszerzési eljárás tárgya a Budapest XIV. kerület, Állatkerti körút 9-11. alatti, ingatlanon elhelyezkedő Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda (Fürdő) épületén belül a női termál medenceterek felújítása. A meglévő védett műemlék épületben feladat a medence-terek padozatának részleges bontása, valamint a gépészeti és épületvillamossági rendszerek átalakítása, a tartószerkezeti rendszerek megerősítése, továbbá a műemléki értéket képviselő elemek (fa, fém, kő, műkő, stukkó, stb.) restaurálása. Bontásra kerül a földszint és emeleti szint közötti födémek padló rétegrendje, a földszinti válaszfalak és a medencék burkolata a tartószerkezet fölső síkjáig, valamint a medencék vízelvezetésének elemei, továbbá a bontási terveken jelölt poroszsüveg boltozatok. Az előzőeken túl elbontásra és cserére kerülnek a beépített bútorok, szaniterek, belső és külső nyílászárók az építéskori és a farestaurátor által megtartandónak javasolt nyílászárók kivételével, szaunák bútorai, radiátorok és gépészeti takaróelemek az érintett területeken. Az épületben az épületgépészeti vezetékek cseréjét, javítását, ideiglenes kiváltását a Fürdő folyamatos működését biztosítva kell elvégezni. Folytatás a „Közbeszerzés leírása (az építési beruházás, árubeszerzés vagy szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása)” rovatban.
Internal identifierEKR001413582025
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedureA Kbt. Második rész, 81. § szerinti nyílt közbeszerzési eljárás.
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionAjánlatkérő rögzíti, miszerint a közbeszerzés tárgya és mennyisége összefoglaló módon egységesen a jelen „Közbeszerzés leírása” és „Közbeszerzés leírása (az építési beruházás, árubeszerzés vagy szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása)” rovatokban kerül meghatározásra. A medencék statikai és építészeti felújítása szükséges, így elbontásra kerül a burkolat és a szigetelés. Ezzel összhangban elbontásra kerülnek a medence bennlévő szerelvényei, a padlóbefúvók, ürítők és vízelvezetők is. A szabvány előírásainak megfelelő új berendezések és csövek kerülnek a medencetestben elhelyezésre, melyek megfelelnek a szakszerű szigetelés feltételeinek. Az épületvillamossági és épületfelügyelet rendszerek felújításra kerülnek, mindenhol a helyiség jellegének megfelelő védettségű szerelést, szerelvényezést és elosztó berendezéssel hálózattal. Az egyes szakágak leírásaiban foglaltak tájékoztató jellegűek, a részletes feladatokat az ajánlati dokumentáció III. kötetét képező műszaki leírása (Műszaki Leírás) tartalmazza. A jelen felhívásban foglalt alkalmassági követelmények és értékelési szempontok alátámasztására Ajánlatkérő az alábbiakat rögzíti: -A Fürdő a közhasználatú fürdők létesítéséről és üzemeltetéséről szóló 510/2023. (XI. 20.) Korm. rendelet 2. § 22. pontja szerinti 1-es típusú közhasználatú fürdőnek minősül; -A kivitelezési feladat tárgyát képező ingatlan örökségvédelem alatt áll. A Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda nevesített műemlék (törzsszám: 15764-15766) műemlék környezet: 15756, 15767, 19768m, 15771, 15990 műemlék jellegű terület: 15001 világörökség: 30479,30480 régészeti lelőhely: 15198 A Fürdő vonatkozásában a kivitelezéssel érintett terület: Pince 562 m2; Földszint 455m2, tetőtér 405 m2, összesen 1422 m2
Internal identifierEKR001413582025/1