619350-2026 - Competition
Romania – Overhaul and refurbishment work – Reabilitare/ consolidare constructie C1-U2 inscrisa in cf. nr. 447674-C1-U2 Timisoara (amenajare si reabilitare fatade; recompartimentari interioare; refacere instalatii electrice, sanitare, termice; inlocuire tamplarie interioara si exterioara, refacere si inlocuire pardoseli interioare; refacere acoperis); reabilitare imprejmuire
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Reabilitare/ consolidare constructie C1-U2 inscrisa in cf. nr. 447674-C1-U2 Timisoara (amenajare si reabilitare fatade; recompartimentari interioare; refacere instalatii electrice, sanitare, termice; inlocuire tamplarie interioara si exterioara, refacere si inlocuire pardoseli interioare; refacere acoperis); reabilitare imprejmuire
Description: Obiectul contractului îl constituie execuția lucrărilor de construcții, instalații și amenajări aferente obiectivului de investiții din cadrul proiectului "Reabilitare/ consolidare constructie C1-U2 inscrisa in cf. nr. 447674-C1-U2 Timisoara (amenajare si reabilitare fatade; recompartimentari interioare; refacere instalatii electrice, sanitare, termice; inlocuire tamplarie interioara si exterioara, refacere si inlocuire pardoseli interioare; refacere acoperis); reabilitare imprejmuire Lucrările se vor executa în conformitate cu: • Proiectul Tehnic (PT); • Detaliile de Execuție (DE); • Caietele de sarcini pe specialități; • Documentația de atribuire; • revederile contractului de lucrări Contractul are ca obiect exclusiv execuția lucrărilor și nu include servicii de proiectare, verificare sau supervizare. Pentru scopul prezentei secțiuni a Documentației de Atribuire, orice activitate descrisă într-un anumit capitol din Caietul de Sarcini și neprecizate explicit în alt capitol trebuie interpretată ca fiind menționată în toate capitolele unde se consideră de către Ofertant că aceasta trebuia menționată pentru asigurarea îndeplinirii obiectului Contractului. Orice anexă, aferentă vreunui capitol din prezentul Caiet de Sarcini, reprezintă parte integrantă a acelui capitol și implicit a Documentației de atribuire. Ofertanții trebuie sa răspundă integral cerințelor minime incluse în acest Caiet de Sarcini. Nu se admit ofertele parțiale din punct de vedere cantitativ și calitativ, ci numai ofertele integrale, care corespund tuturor cerințelor minime stabilite prin prezentul Caiet de Sarcini și proiectul de execuție. Ofertantul suportă toate cheltuielile datorate elaborării și prezentării ofertei sale, indiferent de rezultatul obținut la adjudecarea ofertei. ---------- Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18; Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. -- NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit.
Internal identifier: 4269215_2026_PAAPD1637127
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45453000 Overhaul and refurbishment work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Scopul realizării proiectului este necesitatea reabilitării de urgență a clădirii care se află în stare de degradare destul de avansată, din cauza degradării învelitorilor și a infiltrării apei. Amplasamentul este situat în intravilanul Municipiului Timişoara, pe strada Pestalozzi nr. 3-5, în zona de centru-est a localităţii. Clădirea unde se realizează investiţia este înscrisă în C.F. nr. 447674- C1-U2 Timişoara, cu suprafaţă construită de 2320 mp, proprietatea beneficiarului Universitatea de Medicină şi Farmacie „Victor Babeş” Timişoara. Pe teren mai există o construcție parter C2 – „ aparat de gresaj”, cu suprafața de 145 mp, care nu se modifică. Clădirea P+3E, propusă pentru reabilitare, este în stadiu avansat de degradare. Imobilul este constituit din trei corpuri de clădire separate structural, dar care comunică functional. Conform datelor existente construcția a fost realizată în anul 1974 cu funcțiunea de secție/ atelier auto și spații administrative – birouri.
Internal identifier: 1