2. Procedure
Procedure
Title: Kaivokselan koulu korjaus ja tilamuutokset, ilmanvaihtourakka
Description: Hankinta käsittää Kaivokselan koulu korjaus- ja tilamuutoshankkeen rakentamisen ilmanvaihtourakan työt urakkalaskenta-asiakirjojen mukaisesti. Ilmanvaihtourakka on pääurakkaan alistettu sivu-urakka. Työt tehdään tilaajan laadituttamien suunnitelmien mukaan. Rakennusurakoitsija toimii työmaan päätoteuttajana ja työmaan johtovelvollisena urakoitsijana. Tilaajan nimiin kilpailutetaan erikseen sivu-urakoitsijat ja tilaajan erillishankinnat. Sivu-urakoitsijat alistetaan pääurakkaan. Tarjous annetaan tarjouspyyntömateriaalien perusteella. Kaupalliset asiakirjat ovat tässä liitteitä, muut asiakirjat ovat saatavilla SokoPron linkin kautta. Rakennuskohteen nimi: Kaivokselan koulu korjaus ja tilamuutokset Kaivosvuodintie 10, 01610 Vantaa
Internal identifier: VD/6091/02.08.00.00/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Urakkakilpailu toteutetaan avoimella menettelyllä. Tilaaja on tarjouspyynnössä määrittänyt tarjoajalta vaadittavat kelpoisuus-/soveltuvuusehdot. Halvimman (vertailuhinta) tarjouksen antanut kelpoisuusehdot täyttävä urakoitsija valitaan sivu-urakoitsijaksi, koska tarjoukset perustuvat tilaajan suunnitelmiin.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45331210 Ventilation installation work
5. Lot
Lot: LOT-0000