619505-2026 - Competition
Sweden – Construction work – Kilbäcksgatan
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Kilbäcksgatan
Description: Renovering av Kilbäcksgatan med sidogator.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136690:Lot:1
Additional classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
619505-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Kilbäcksgatan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kilbäcksgatan
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten