Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79210000 Accounting and auditing services
Additional classification (cpv): 79212000 Auditing services, 79212100 Financial auditing services
Place of performance
Town: Nässjö
Country subdivision (NUTS): Jönköpings län (SE211)
Country: Sweden
619718-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning och revision – Revisionstjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänst
BeskrivningNässjö kommun inbjuder till anbudsgivning avseende revisionstjänster. Upphandlingen omfattar sakkunniga till den kommunala revisionen samt lagstadgad revision (yrkesrevision) till kommunens bolag och stiftelser. Uppdragens omfattning i sin helhet framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001