619939-2026 - Competition
Romania – General construction work for pipelines – CV-CL-02 Lot 1: Reabilitarea si extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare menajera in Municipiul Sfantu Gheorghe, infiintarea sistemului de alimentare cu apa in comuna Valcele
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleCV-CL-02 Lot 1: Reabilitarea si extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare menajera in Municipiul Sfantu Gheorghe, infiintarea sistemului de alimentare cu apa in comuna Valcele
DescriptionExecuţie lucrări aferente contractului: „CV-CL-02 Lot 1: Reabilitarea si extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare menajera in Municipiul Sfantu Gheorghe, infiintarea sistemului de alimentare cu apa in comuna Valcele” NOTE: 1. Număr de zile până la care operatorii economici interesaţi pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor : 19 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. 2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11-a zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifierCV-CL-02 Lot 1
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionExecuţie lucrări aferente contractului „CV-CL-02 Lot 1: Reabilitarea si extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare menajera in Municipiul Sfantu Gheorghe, infiintarea sistemului de alimentare cu apa in comuna Valcele” Sistemul de alimentare cu apa Sfantu Gheorghe: · Reabilitarea conductei de aducţiune apa brută de la Sursa până la STAP Sfantu Gheorghe, L= 13004 m; · Reabilitarea conductei de aducţiune apa tratata, de la ST Sfantu Gheorghe până la GA Paius, L= 1793 m; · Reabilitare rezervor din GA Sugas: 1 x 2500 mc; · Realizarea statie de clorinare in GA Sugas si instalatii aferente; · Reabilitare reţea de distribuţie în mun.Sfantu Gheorghe, L= 6557 m; · Reabilitare clădiri, echipamente și instalații la 4 statii de pompare de tip hidrofor, aferente zonelor de blocuri. Subsistemele de alimentare cu apa Valcele, Araci si Benedek Mezo: · Construire conducta de aducţiune de la intersectia DN13 E cu Strada FN4, din localitatea Valcele până la GA Valcele, L= 1.437 m; · Construire staţie de pompare noua pe conducta de aductiune SP1ad: Qp=4,7 l/s, Hp=49 mCA. · Construire gospodărie de apă în GA Valcele, cu un rezervor de 1 x 300 mc, cămin debitmetru, generator electric, bazin vidanjabil, cameră de vane, platformă betonată, împrejmuire, stâlpi de iluminat, etc; · Construire staţie de clorinare nouă în incinta GA nou Valcele, 1 buc; · Înființare reţea de distribuţie în localitatea Valcele, L= 14.278 m; · Extindere reţea de distribuţie în localitatea Araci, L= 4.374 m; · Construire staţie de pompare noua pe reţeaua de distribuţie în localitatea Araci SPAP1 Araci Qgrup 1A+1R = 1 l/s + Qinc=5l/s, Hp=10 mCA. · Înființare reţea de distribuţie în localitatea Benedek Mezo, L= 2.467 m; Sistemul de canalizare menajeră Sfantu Gheorghe • Reabilitarea reţelei de canalizare menajeră, L= 3347 m; • Extinderea reţelei de canalizare menajeră, L= 2541 m; • Construire 2 staţii de pompare apa uzată noi cu conducte de refulare aferente: o Staţie de pompare ape uzate SPAU 1 strada Morii: 1+1 pompe Qtotal = 3,5 l/s, Hp = 16 mCA şi conducta de refulare PEID, De 90 mm, L = 449 m; o Staţie de pompare ape uzate SPAU 2 strada Fermei: 1+1 pompe Qtotal = 3,5 l/s, Hp = 17 mCA şi conducta de refulare PEID, De 90 mm, L = 463 m. • Reabilitare echipamente și instalații la 5 staţii de pompare apa uzată existente: o Staţie de pompare ape uzate SPAU 1 str. Digului: 1+1 pompa, Q=3 l/s, Hp= 21mCA; o Staţie de pompare ape uzate SPAU 2 str. Digului: 1+1 pompe, Q=3 l/s, Hp= 6 mCA; o Staţie de pompare ape uzate SPAU 3 str. Malomgat: 1+1 pompa, Q=3 l/s, Hp=15 mCA; o Staţie de pompare ape uzate SPAU 4 str. Malomgat: 1+1 pompa, Q=3l/s, Hp= 15 mCA; o Staţie de pompare ape uzate SPAU 5 str Orban Balazs: 1+1 pompa, Q=5 l/s, Hp=17 mCA. Contractul include: a) Lucrări de construcţie; b) Furnizare şi montaj utilaje şi echipamente tehnologice; c) Testare şi punere în funcţiune; d) Remedierea eventualelor defecte apărute în Perioada de Garanţie. Durata de execuţie şi punere în funcţiune a lucrărilor este 24 de luni. Perioada de Garanţie este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 491.403,68 lei. Valoarea estimată a contractului nu include sumele reprezentând "cheltuieli diverse şi neprevăzute".
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45247270 Reservoir construction works