619984-2026 - Competition
Poland – Construction work for power plant – Budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 436,17 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby oczyszczalni ścieków „Centrum” w Mikołowie
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
TitleBudowa farmy fotowoltaicznej o mocy 436,17 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby oczyszczalni ścieków „Centrum” w Mikołowie
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 436,17 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby oczyszczalni ścieków „Centrum” w Mikołowie. Budowa obejmuje również prowadzenie trasy kablowej do stacji transformatorowej, trasa kablowa będzie realizowana przez działki 1946/106, 1712/106, 1943/108, 1940/118 będące własnością Inwestora. Farma fotowoltaiczna jest obiektem bezobsługowym mającym za zadanie produkcję energii elektrycznej. Elektrownia składa się z paneli fotowoltaicznych mocowanych na konstrukcji wsporczej. Konstrukcja wsporcza składa się z metalowych pionowych profili nośnych wbijanych za pomocą kafara oraz stalowych nachylonych ram poziomych, do których montowane będą poszczególne panele za pomocą elementów mocujących. Zastosowane konstrukcje wsporcze są rozwiązaniem standardowym, systemowym i wszystkie elementy konstrukcji wykonane są z elementów prefabrykowanych. Dopuszcza się wykonanie konstrukcji z innych materiałów, o właściwościach nośnych nie gorszych niż stal. Zakres wszystkich prac do wykonania w ramach zamówienia: - wykonanie robót budowlanych i montażowych na podstawie dokumentacji projektowej; - przyłączenie nowo wybudowanej farmy fotowoltaicznej do nowo zabudowanej rozdzielnicy na terenie oczyszczalni ścieków; - uzgodnienie z TAURON Polska Energia S.A. włączenie farmy do istniejącej sieci energetycznej, - przeprowadzenie wymaganych prób, badań i rozruchu oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem budowanej farmy fotowoltaicznej w użytkowanie ; - wykonanie inwentaryzacji powykonawczej; - uruchomienie instalacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) oraz Dokumentacji Projektowej.
Internal identifierPN.1.2026-ZIM
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45251100 Construction work for power plant
Additional classification (cpv): 09331200 Solar photovoltaic modules, 45251220 Cogeneration plant construction work, 45311100 Electrical wiring work
5. Lot
LotLOT-0001
Additional classification (cpv): 09331200 Solar photovoltaic modules, 45311100 Electrical wiring work, 45251220 Cogeneration plant construction work