620000-2026 - Competition
Romania – Endoscopy, endosurgery devices – Echipament medical pentru activități legate de cancerul hepatic Proiect RORS 00307 HEPASKIN, 8 loturi
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleEchipament medical pentru activități legate de cancerul hepatic Proiect RORS 00307 HEPASKIN, 8 loturi
DescriptionDenumirea achiziției: Echipament medical pentru activități legate de cancerul hepatic Proiect RORS 00307 HEPASKIN Lot_1 – Turn pentru chirurgie laparoscopica – 1 bucat Lot_2 – Ecograf pentru elastografie– 1 bucata Lot_3 – Trusa ICG /Echipament endoscopic pentru ICG – 1 bucata Lot_4 – Trusa instrumentar chirurgie laparoscopica – 1 bucata Lot_5 – Trusa de instrumente chirurgicale clasice – 1 bucata Lot_6 – Ecograf introperatoriu– 1 bucata Lot_7 – Sistem sigilare cu ultrasunete – 1 bucată Lot_8 – Aspiartor chirurgical – 1 bucata Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18; Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. -- NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit.
Internal identifier4269215_2026_PAAPD1637012
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
5. Lot
LotLOT-0001
TitleTurn pentru chirurgie laparoscopica – 1 bucata
DescriptionTurn pentru chirurgie laparoscopica – 1 bucata, conform caiet sarcini
Internal identifier1
LotLOT-0002
Title-Ecograf pentru elastografie– 1 bucata LOT 2
DescriptionEcograf pentru elastografie– 1 bucata, conform caiet sarcini lot 2
Internal identifier2
LotLOT-0003
Title-Trusa ICG /Echipament endoscopic pentru ICG – 1 bucata
Descriptionlot 3 - Trusa ICG /Echipament endoscopic pentru ICG – 1 bucata, conform caiet de sarcini
Internal identifier3
LotLOT-0004
Title-Trusa instrumentar chirurgie laparoscopica – 1 bucata
DescriptionLot 4-Trusa instrumentar chirurgie laparoscopica – 1 bucata, conform caiet de sarcini
Internal identifier4
Additional classification (cpv): 33162000 Operating theatre devices and instruments
LotLOT-0005
Title-Trusa de instrumente chirurgicale clasice – 1 bucata
DescriptionLot 5 -Trusa de instrumente chirurgicale clasice – 1 bucata, conform caiet de sarcini
Internal identifier5
Additional classification (cpv): 33169000 Surgical instruments
LotLOT-0006
Title-Ecograf introperatoriu– 1 bucata
DescriptionLot 6- Ecograf intraoperatoriu-1 bucata , conform caiet de sarcini
Internal identifier6
Additional classification (cpv): 33100000 Medical equipments
LotLOT-0007
Title-Sistem sigilare cu ultrasunete – 1 bucată
DescriptionLot 7- Sistem sigilare cu ultrasunete – 1 bucată, conform caiet de sarcini
Internal identifier7
LotLOT-0008
Title-Aspiartor chirurgical – 1 bucata
DescriptionLot - 8 -Aspiartor chirurgical – 1 bucata, conform caiet de sarcini
Internal identifier8