620161-2026 - Competition
Poland – Electricity – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą przesyłu dla jednostek RZGW w Gliwicach
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą przesyłu dla jednostek RZGW w Gliwicach
Description: 1 Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji na rzecz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Zamówienie zostało podzielone na 3 części: • Część 1: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji do punktów poboru RZGW w Gliwicach OSD Tauron Dystrybucja S.A. obszar jeleniogórski, legnicki, opolski, wałbrzyski i wrocławski” • Część 2: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji do punktów poboru RZGW w Gliwicach OSD Tauron Dystrybucja S.A. obszar bielski, będziński, częstochowski, krakowski i tarnowski” • Część 3: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji do punktów poboru RZGW w Gliwicach OSD Tauron Dystrybucja S.A. obszar gliwicki” Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji realizowana będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (Dz.U.2026 poz. 43 ze zm.), przepisach wykonawczych do tej ustawy, w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U.2007.93.623 ze zm.), aktualnie obowiązującej taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej, ogólnie obowiązujących przepisów prawnych oraz jednostkowych cen energii czynnej określonych po rozstrzygnięciu przedmiotowego postępowania. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 10 do SWZ. 2 Kompleksowa dostawa energii elektrycznej będzie odbywać się do punktów poboru energii elektrycznej (zwanych dalej PPE) wymienionych w Załączniku nr 2a-2c do SWZ (odpowiednio dla każdej z części zamówienia). 3 Kompleksowa dostawa energii realizowana będzie w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. 4 Lokalizacja punktów poboru energii, dane techniczne i całkowite, szacunkowe zużycie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. zawarte są w Załączniku nr 2a-2c do SWZ (odpowiednio dla każdej z części zamówienia). Zapotrzebowanie na energię elektryczną zostało określone na podstawie zużycia energii elektrycznej w 2026r. i ma charakter jedynie orientacyjny, służący do porównania ofert i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Ewentualnemu Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu nie pobrania przewidywanej ilości energii. 5 Jednostkowa cena ofertowa energii czynnej dla danej taryfy wynikać będzie z Formularza asortymentowo-cenowego stanowiącego Załącznik nr 4a-4c do SWZ, (odpowiednio dla każdej z części zamówienia), z uwagi na fakt, że Zamawiający jest płatnikiem podatku akcyzowego i jest wpisany do rejestru wytwórców energii w małej instalacji MIOZE/URE00184/2025, cena nie może zawierać podatku akcyzowego oraz musi być stała dla całego okresu obowiązywania umowy i ulec zmianie jedynie w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT. 6. Zamawiający przewiduje w postępowaniu PRAWO OPCJI, opisane w dokumentach przetargowych.
Internal identifier: C.ROZ.270.2.187.2026.APS
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
Additional classification (cpv): 65310000 Electricity distribution
5. Lot
Lot: LOT-0002
Title: Część 1: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji do punktów poboru RZGW w Gliwicach OSD Tauron Dystrybucja S.A. obszar jeleniogórski, legnicki, opolski, wałbrzyski i wrocławski”
Description: Szczegółowy opis oraz warunki realizacji zadania określone są w dokumentacji postępowania.
Internal identifier: C.ROZ.270.2.187.2026.APS - część 1
Options:
Description of the options: 4.14 PRAWO OPCJI: • Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej z zastosowaniem prawa opcji. • Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach umowy o kolejne 20% wartości netto umowy zawartej w par. 9 ust. 8 umowy. • Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych PPE lub zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej w posiadanych już PPE. • Rozliczenie zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej w posiadanych PPE i dodatkowych punktów odbioru będzie się odbywać odpowiednio do podstawowej części zamówienia i według tej samej stawki rozliczeniowej. • Zamawiający nie ma obowiązku korzystać z prawa opcji. • W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. • Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji i złożenie odpowiedniego pisemnego zamówienia wykraczającego poza dostawy energii elektrycznej stanowiące zamówienie podstawowe, które musi być złożone w okresie do 31.12.2027r. (w okresie obowiązywania umowy).
Lot: LOT-0003
Title: Część 2: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji do punktów poboru RZGW w Gliwicach OSD Tauron Dystrybucja S.A. obszar bielski, będziński, częstochowski, krakowski i tarnowski”
Internal identifier: C.ROZ.270.2.187.2026.APS - Część 2
Lot: LOT-0004
Title: Część 3: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji do punktów poboru RZGW w Gliwicach OSD Tauron Dystrybucja S.A. obszar gliwicki”
Internal identifier: C.ROZ.270.2.187.2026.APS - Część 3