620341-2026 - Result
Netherlands – Flood-prevention works – 31208914 Renovatie Bewegingswerken Oosterscheldekering - FASE 2A
Contract or concession award notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: 31208914 Renovatie Bewegingswerken Oosterscheldekering - FASE 2A
Description: Het geheel en uniform renoveren van 8 bewegingswerken in de jaren 2027 en 2028 van de Oosterscheldekering. Opties: 1. Nog 2 bewegingswerken extra per jaar reviseren in de jaren 2027-2028; 2. Het contract verlengen met 2 jaar (2029-2030), waarin de mogelijkheid wordt opgenomen maximaal 6 cilinders per jaar te renoveren. Het geheel en uniform renoveren 8 bewegingswerken in de jaren 2027 en 2028.
Internal identifier: 31208914
Type of procedure: Negotiated without prior call for competition
Main features of the procedure: Gezien de doorlooptijd van een Europese aanbesteding, de opstartperiode van een nieuwe Opdrachtnemer en opgebouwde specialistische kennis door Hollandia Services en Van Halteren Technologies, is het niet mogelijk dat een andere opdrachtnemer beschikbaar is en gesteld staat om de uitvoering van het werk op te starten in 2027. Dit maakt dat o.b.v. paragraaf 2.32 lid 1 sub b van de aanbestedingswet een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande aankondiging zullen starten met Hollandia Services. Artikel 2.32 lid 1 sub b een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande aankondiging omdat er aantoonbaar maar één onderneming het tussencontract uit kan voeren. Daartoe dient te zijn voldaan aan twee cumulatieve voorwaarden: 1. Er zijn technische of artistieke redenen of redenen van bescherming van uitsluitende rechten; 2. Die redenen maken het noodzakelijk de opdracht aan de desbetreffende, enige ondernemer te gunnen. Ad 1: De technische redenen zijn: 1. Technisch gezien, en in het kader van de faalkans en waterveiligheid, is het in verband met de restlevensduur van de bewegingswerken niet verantwoord om twee revisie loze jaren toe te staan. Met name de cardanconstructie blijkt op onderdelen, die enkel na demontage bereikbaar zijn, ernstige corrosie te vertonen. Als corrosie niet tijdig wordt aangepakt zal uiteindelijk de cardanconstructie zijn sterkte verliezen waardoor het risico op voortijdig falen onaanvaardbaar toeneemt. 2. De partij van Halteren Technologies heeft op dit moment als enige aantoonbaar ervaring met het lasercladden op het specifieke staal materiaal (C35) van de zuigerstang. Naast het lasercladden geldt dit ook voor de capaciteit t.b.v. handling van gewicht en diameter van de cilinders voor de toepassing van de integraliteit hydrauliek, afdichting en cilinder. 3. Voor een nieuwe Opdrachtnemer is het gezien de voorbereidingsperiode van het ontwerpproces (in eerdere fase 1,5 jaar), het fabriceren van hulpconstructies (in eerdere fase 1 jaar) en de complexiteit van het aanbrengen van de stangdeklaag (lasercladden) op C35, niet mogelijk om in 2027 te starten met uitvoering van de werkzaamheden. Ad 2: Gezien bovenstaande ontbreekt op dit moment, ten behoeve van het tussencontract, de mededinging om technische redenen. Zoals eerder genoemd is het, voor het functioneren van de Oosterscheldekering, van belang de renovatiewerkzaamheden te continueren en geen revisie loze jaren toe te staan. Eerder genoemde redenen maken het noodzakelijk om de opdracht t.b.v. het tussencontract te gunnen aan de partij Hollandia Services en onderaannemer Van Halteren technologies; Hollandia Services is de enige opdrachtnemer met een direct beschikbare hulpconstructie en ontwerp en Van Halteren Technologies de enige opdrachtnemer met aantoonbare ervaring met het lasercladden op C35 staal en de verwevenheid in het kader van de integraliteit voor het tussencontract.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45246400 Flood-prevention works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: 31208914: Renovatie Bewegingswerken Oosterscheldekering - FASE 2A
Description: Het geheel en uniform renoveren van 8 bewegingswerken in de jaren 2027 en 2028 van de Oosterscheldekering Het geheel en uniform renoveren 8 bewegingswerken in de jaren 2027 en 2028.
Internal identifier: 1