620357-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title„Доставка и влагане в ремонт на оригинални резервни части или на резервни части одобрени за влагане от производителя на съответните марки МПС, при извършване на извънгаранционен ремонт на служебни МПС-та, и извършване на услуги по извънгаранционно техническо обслужване, ремонт и поддръжка (периодични технически прегледи) подготовка за преминаване (ГТП), собственост и наети.
Description1.Доставката и влагане на резервни части и други консумативи и аксесоари, свързана с изброените дейности включва: - Доставката и монтажа на всички необходими за извършване на техническото обслужване и ремонт на автомобилите резервни части и други консумативи и аксесоари - Извършва се от изпълнителя, като стойността им е за сметка на Възложителя. - Изисквания към доставката: Доставените, вложените и монтирани резервни части и други консумативи трябва да са нови, да притежават сертификат за произход и качество, и да отговарят на изискванията на производителя на съответния автомобил или еквивалент. Основните резервни части и други консумативи са описани в Техническа спецификация на резервните части и други консумативи за МПС обект на настоящата процедура, като те ще се заплащат от възложителя, съгласно ценовото предложение на Изпълнителя, което е обвързващо за целия срок на изпълнение на поръчката. При изпълнението на поръчката е възможно да се наложи доставка и монтаж на резервни части и други и консумативи, извън посочените в Техническата спецификация на резервните части, предвид което Възложителят си запазва правото в рамките на предвидения прогнозен ресурс да възложи доставката им, като плащането се извършва по действащи към датата на доставка цени, намалени с предложения процент отстъпка от Изпълнителя в ценовото му предложение При необходимост от резервни части, които не са в наличност, участника следва да организира доставката им в срок до 15 работни дни. – Задължително условие на процедурата - Доставката, чрез покупка на резервни части и аксесоари се извършва, след изрична заявка от ТП „ДГС Шумен“. Разполагаема максималната обща стойност за изпълнение на договор за доставка на резервни части в размер до 30 677,00 евро без вкл. ДДС, за 12 месеца от сключването на договора; 2. Извънгаранционно техническо обслужване, ремонт и поддръжка на автомобилите включва: 2.1. Техническо обслужване на МПС - извършва се след изминаване на съответния определен пробег, посочен съгласно фирмените стандарти и предписанията на производителя за конкретната марка и модел МПС и включва: смяна на масло; маслен филтър; горивен филтър(за дизелови лв.); ангренажен комплект (при необходимост); въздушен филтър; филтър на климатик/климатроник; гарнитура на техн. отвор; проверка доливане/подмяна ; проверка свещи( за бенз. двигатели) дюзи-за дизелови МПС.; проверка/смяна на накладки , спирачни дискове, маркучи за спирачките – при необходимост; подмяна ел. крушки-при необходимост с артикули от производител и доставени от изпълнителя труд; като: - Смяна на филтри - изисквания: Смяна на маслен, въздушен, поленов (когато има), горивен филтър и масло, като типовете филтри и масло, както и честотата на смяната им трябва да отговарят на изискванията, заложени от производителя в сервизната книжка на съответната марка автомобил. След смяната на филтрите и маслото се извършва зануляване на сервизния брояч на автомобилите, които разполагат с такъв. - Проверка и оглед на системите, възлите и агрегатите: - проверка на изпускателната система - изпускателен колектор, гърнета, катализатор, гумени държачи; - проверка на спирачната система; - проверка нивото на спирачната течност /температура на кипене/; - проверка нивото на хидравличната течност; - проверка нивото на охладителната течност /темперарура на замръзване/; - проверка на маншоните на полуоските, кормилната рейка и шарнирите за наранявания и скъсвания; - проверка състоянието на гумите; - проверка на амортисьорите; - проверка на светлините; - проверка състоянието на акумулатора; - проверка на чистачките /стъклоизмивателната система/; - проверка на климатик/климатроник; - оглед на ходова част. - В резултат на техническото обслужване и извършената проверка на системите на автомобила, изпълнителят изготвя констативен протокол с препоръки за извършване на текущ ремонт, ако такъв се налага за отстраняване на неизправностите и привеждането на автомобила в състояние годно за експлоатация, в съответствие с нормативните изисквания. 2.2. Текущ ремонт на МПС - извършва се при установена в резултат на техническото обслужване или на периодичен технически преглед необходимост и включва; - всички дейности по привеждането на системите, възлите и агрегатите в изправно състояние. Всички операции, свързани с ремонта трябва да се извършват в съответствие със стандартите и изискванията на производителя на съответната марка автомобили. 2.3. Периодични технически прегледи на МПС по съгласуван с възложителя график -извършват се за установяване състоянието на основните възли и системи, осигуряващи безопасността на движение на автомобилите и включват: - диагностика на основните възли и системи, свързани с нормалната работа и безопасността при движението на автомобилите, вкл. подготовка за преминаване на годишен технически преглед (ГТП) на съответното МПС.;
Internal identifier600087
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Additional nature of the contractServices
Main classification (cpv): 34300000 Parts and accessories for vehicles and their engines
5. Lot
LotLOT-0001
Title„Доставка и влагане в ремонт на оригинални резервни части или на резервни части одобрени за влагане от производителя на съответните марки МПС, при извършване на извънгаранционен ремонт на служебни МПС-та, и извършване на услуги по извънгаранционно техническо обслужване, ремонт и поддръжка (периодични технически прегледи) подготовка за преминаване на (ГТП), собственост и наети.
Description1.Доставката и влагане на резервни части и други консумативи и аксесоари, свързана с изброените дейности включва: - Доставката и монтажа на всички необходими за извършване на техническото обслужване и ремонт на автомобилите резервни части и други консумативи и аксесоари - Извършва се от изпълнителя, като стойността им е за сметка на Възложителя. - Изисквания към доставката: Доставените, вложените и монтирани резервни части и други консумативи трябва да са нови, да притежават сертификат за произход и качество, и да отговарят на изискванията на производителя на съответния автомобил или еквивалент. Основните резервни части и други консумативи са описани в Техническа спецификация на резервните части и други консумативи за МПС обект на настоящата процедура, като те ще се заплащат от възложителя, съгласно ценовото предложение на Изпълнителя, което е обвързващо за целия срок на изпълнение на поръчката. При изпълнението на поръчката е възможно да се наложи доставка и монтаж на резервни части и други и консумативи, извън посочените в Техническата спецификация на резервните части, предвид което Възложителят си запазва правото в рамките на предвидения прогнозен ресурс да възложи доставката им, като плащането се извършва по действащи към датата на доставка цени, намалени с предложения процент отстъпка от Изпълнителя в ценовото му предложение При необходимост от резервни части, които не са в наличност, участника следва да организира доставката им в срок до 15 работни дни. – Задължително условие на процедурата - Доставката, чрез покупка на резервни части и аксесоари се извършва, след изрична заявка от ТП „ДГС Шумен“. IРазполагаема максималната обща стойност за изпълнение на договор за доставка на резервни части в размер до 30 677,00 евро без вкл. ДДС, за 12 месеца от сключването на договора; 2. Извънгаранционно техническо обслужване, ремонт и поддръжка на автомобилите включва: 2.1. Техническо обслужване на МПС - извършва се след изминаване на съответния определен пробег, посочен съгласно фирмените стандарти и предписанията на производителя за конкретната марка и модел МПС и включва: смяна на масло; маслен филтър; горивен филтър(за дизелови лв.); ангренажен комплект (при необходимост); въздушен филтър; филтър на климатик/климатроник; гарнитура на техн. отвор; проверка доливане/подмяна ; проверка свещи( за бенз. двигатели) дюзи-за дизелови МПС.; проверка/смяна на накладки , спирачни дискове, маркучи за спирачките – при необходимост; подмяна ел. крушки-при необходимост с артикули от производител и доставени от изпълнителя труд; като: - Смяна на филтри - изисквания: Смяна на маслен, въздушен, поленов (когато има), горивен филтър и масло, като типовете филтри и масло, както и честотата на смяната им трябва да отговарят на изискванията, заложени от производителя в сервизната книжка на съответната марка автомобил. След смяната на филтрите и маслото се извършва зануляване на сервизния брояч на автомобилите, които разполагат с такъв. - Проверка и оглед на системите, възлите и агрегатите: - проверка на изпускателната система - изпускателен колектор, гърнета, катализатор, гумени държачи; - проверка на спирачната система; - проверка нивото на спирачната течност /температура на кипене/; - проверка нивото на хидравличната течност; - проверка нивото на охладителната течност /темперарура на замръзване/; - проверка на маншоните на полуоските, кормилната рейка и шарнирите за наранявания и скъсвания; - проверка състоянието на гумите; - проверка на амортисьорите; - проверка на светлините; - проверка състоянието на акумулатора; - проверка на чистачките /стъклоизмивателната система/; - проверка на климатик/климатроник; - оглед на ходова част. - В резултат на техническото обслужване и извършената проверка на системите на автомобила, изпълнителят изготвя констативен протокол с препоръки за извършване на текущ ремонт, ако такъв се налага за отстраняване на неизправностите и привеждането на автомобила в състояние годно за експлоатация, в съответствие с нормативните изисквания. 2.2. Текущ ремонт на МПС - извършва се при установена в резултат на техническото обслужване или на периодичен технически преглед необходимост и включва; - всички дейности по привеждането на системите, възлите и агрегатите в изправно състояние. Всички операции, свързани с ремонта трябва да се извършват в съответствие със стандартите и изискванията на производителя на съответната марка автомобили. 2.3. Периодични технически прегледи на МПС по съгласуван с възложителя график -извършват се за установяване състоянието на основните възли и системи, осигуряващи безопасността на движение на автомобилите и включват: - диагностика на основните възли и системи, свързани с нормалната работа и безопасността при движението на автомобилите, вкл. подготовка за преминаване на годишен технически преглед (ГТП) на съответното МПС.;
Options
Description of the optionsВъзложителят си запазва правото да закупува допълнителни количества резервни части от подробно описаните видове в документацията към настоящата процедура по единични цени в лева /без вкл. ДДС/, посочени от Изпълнителя в ценовата му оферта, както и да закупи при възникнала необходимост артикули НЕ ПОСОЧЕНИ в същата с обявен от участника ПРОЦЕНТ ОТСТЪПКА като стойността до която Възложителят може да закупува резервни части, извън посочените в документацията на процедурата е в размер до 9 203,00 евро без вкл. ДДС, където е включена в общата стойност на поръчката; Изпълнителят е длъжен да предостави към момента на заявката действащия официален продуктов каталог или линк към онлайн ценоразпис на производителя на резервните части. Взема се каталожната цена за съответния сериен/каталожен номер и от нея се изважда договореният процент отстъпка. Забележка: Предлаганият % (процент) търговска отстъпка на артикулите следва да се посочи, като цяло положително число. Количествата са прогнозни като възложителя не се ангажира да ги усвои изцяло и не носи отговорност пред Продавача за претенции в случай, че обемът на поръчката не бъде изцяло изпълнен