620542-2020 - ResultRomania-Zărnești: Machine tools
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziție mașină de deformare rotațională la rece – 1 buc.
Reference number: 2
II.1.2.
Main CPV code
42600000 Machine tools
II.1.4.
Short description
Încheierea de către S. Tohan S.A. a unui contract de furnizare a 1 buc. masina de deformare rotationala la rece (cod CPV 42600000-2), destinata modernizării și creșterii productivității. În valoarea contractului de furnizare se vor include prețul pentru transport, asigurare transport, vămuire etc.; cheltuielile necesare pentru instalare și punere în funcțiune la sediul beneficiarului; costul instruirii personalului operator, programator și de întreținere la sediul S. Tohan S.A.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: noua zile.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a patra zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement