620578-2026 - Competition
Sweden – Paints and wallcoverings – Färghandelsvaror
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleFärghandelsvaror
DescriptionBeställaren har för avsikt att teckna ramavtal med leverantör/grossister för inköp och leverans av bland annat:• Vägg- och takfärg inomhus• Snickerifärg• Utomhusfärg grund• Utomhusfärg täckande• Utomhusfärg och lasyr• Träolja• Våtrumsfärg• Lack och fernissa inomhus• Klarlack och kvistlack• Golv och betongfärg• Plåt och järnfärg• Puts och betongfärg, husgrunder• Sprutfärg• Väggbeklädnad inomhus• Väv mm• Spackel och lim• Verktyg och övrigtRamavtalet avser i första hand anskaffning av material för löpande reparations- och underhållsarbeten men även övrigt sortiment.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 44111400 Paints and wallcoverings
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136229:Lot:1
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färghandelsvaror
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001