620774-2026 - Competition
Romania – Food parcels – FURNIZARE ALIMENTE 2026
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: FURNIZARE ALIMENTE 2026
Description: CONTRACT DE FURNIZARE ALIMENTE
Internal identifier: Nr. 33A/02.07.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15897300 Food parcels
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: -Banane, cartofi albi sau roz, Ceapa, Mere rosii-verzi, Morcovi, Usturoi vrac, Varză albă.
Description: Acord Cadru 24 de luni, având ca obiect furnizare alimente.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 15300000 Fruit, vegetables and related products
Lot: LOT-0002
Title: -Brânză de vaci grasă (8–20%); Brânză de burduf (minim 58%); Brânză topită 140 g cu 8 buc.; Cașcaval 40–42%; Iaurt natural 3% 140 g; Lapte praf integral 26%; Smântână 20%; Telemea de vaci nesărată; Unt 65% 200 g
Description: ÎNCHEIERERA UNUI ACORD CADRU, CU O DURATĂ DE 24 LUNI
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 15100000 Animal products, meat and meat products
Lot: LOT-0003
Title: -Cârnați cabanoși; Carne tocată amestec 50% vită – 50% porc refrigerată; Kaiser afumat; Pate ficat porc 200 g, minim 20% ficat; Salam Victoria; Șuncă de pui; Șuncă de porc.
Description: închierea unui acord cadru pe 24 luni.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Amestec 10 legume; Fasole păstăi congelată; File de pește șalău congelat
Description: Acord cadru 24 luni
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: -Făină albă 000; Fasole uscată boabe; Fidea pentru ciorbă; Griș 500 g; Mălai grișat; Orez cu bob rotund; Paste făinoase (penne, spirală); Sare iodată; Ulei floarea-soarelui; Zahăr alb cristal
Description: Închierea unui Acord Cadru pe 24 luni
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 15612400 Mixes for the preparation of baker's wares
Lot: LOT-0006
Title: -Borș 1 l; Ciuperci 400 g la cutie; Dulceață 340 g (vișine, căpșuni, caise, fructe de pădure, cireșe); Gem asortat de fructe 0,9–1 kg; Oțet; Pastă de tomate 28% 720 g; Zacuscă de legume 340–360 g
Description: Încheierea unui Acord Cadru pe 24 luni
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 15332200 Jams and marmalades; fruit jellies; fruit or nut purée and pastes
Lot: LOT-0007
Title: -Dulceață 340g; Boia de ardei 20 g; Cacao (22–24%); Ceai asortat (tei, mentă, lămâie, fructe de pădure); Cimbru 8 g; Esență de rom; Foi de dafin 4–5 g; Leuștean uscat 30 g; Mărar uscat 8–10 g; Miere de albine 950 g; Pătrunjel uscat 8 g; Piper măcinat 15–20 g; Tarhon uscat 4 g; Zacuscă de legume 340
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 15332296 Strawberry jam
Lot: LOT-0008
Title: -Ouă consum – M
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 03142500 Eggs
Lot: LOT-0009
Title: -Prăjitură tip Măgura
Description: Încheiere Acord Cadru pe 24 luni
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 15821200 Sweet biscuits