See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Sähkösäätöisten sänkyjen sekä painehaavapatjojen vuokrauspalvelu
Description: Helsingin kaupungin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimiala pyytää tarjouksia sähkösäätöisten sänkyjen sekä painehaavapatjojen vuokrauspalvelulle. Tarjouskilpailun tavoitteena on perustaa sähkösäätöisten sänkyjen sekä painehaavapatjojen vuokrauspalvelusta puitejärjestely Helsingin kaupungin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimialan käyttöön. Helsingin kaupungin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimiala vuokraa tuotteita tarpeensa mukaan mm. sairaalojen osastoille, asumisyksiköihin, laitoksiin ja asiakkaiden koteihin. Hankinta on jaettu kahdeksaan osa-alueeseen: - Osa-alue 1: Sähkösäätöinen sänky - Osa-alue 2: Sähkösäätöinen sänky, erikoismatala - Osa-alue 3: Sähkösäätöinen sänky, raskaammalle kuormalle - Osa-alue 4: Sähkösäätöinen sänky, erikoispitkä - Osa-alue 5: Suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatja - Osa-alue 6: Suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatja, erikoismatala - Osa-alue 7: Suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatja, raskaammalle kuormalle - Osa-alue 8: Suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatja, erikoispitkä. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Internal identifier: HEL 2026-007878
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Additional classification (cpv): 33192000 Medical furniture
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: OSA-ALUE 1: Sähkösäätöinen sänky
Description: Osa-alue 1 käsittää sähkösäätöisten sänkyjen vuokrauspalvelun. Tarkempi kuvaus tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Internal identifier: 1-0
Main classification (cpv): 33192000 Medical furniture
Options:
Description of the options: Sopimukseen sisältyy yksi (1) enintään kahdentoista kuukauden mittainen optiokausi.
Lot: LOT-0002
Title: OSA-ALUE 2: Sähkösäätöinen sänky, erikoismatala
Description: Osa-alue 2 käsittää sähkösäätöisten, erikoismatalien sänkyjen vuokrauspalvelun. Tarkempi kuvaus tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Internal identifier: 2-1
Lot: LOT-0003
Title: OSA-ALUE 3: Sähkösäätöinen sänky, raskaammalle kuormalle
Description: Osa-alue 3 käsittää sähkösäätöisten, raskaammalle kuormalle tarkoitettujen sänkyjen vuokrauspalvelun. Tarkempi kuvaus tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Internal identifier: 3-2
Lot: LOT-0004
Title: OSA-ALUE 4: Sähkösäätöinen sänky, erikoispitkä
Description: Osa-alue 4 käsittää sähkösäätöisten, erikoispitkien sänkyjen vuokrauspalvelun. Tarkempi kuvaus tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Internal identifier: 4-3
Lot: LOT-0005
Title: OSA-ALUE 5: Suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatja
Description: Osa-alue 5 käsittää suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatjojen vuokrauspalvelun. Tarkempi kuvaus tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Internal identifier: 5-4
Lot: LOT-0006
Title: OSA-ALUE 6: Suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatja, erikoismatala
Description: Osa-alue 6 käsittää erikoismatalien, suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatjojen vuokrauspalvelun. Tarkempi kuvaus tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Internal identifier: 6-5
Lot: LOT-0007
Title: OSA-ALUE 7: Suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatja, raskaammalle kuormalle
Description: Osa-alue 7 käsittää raskaammalle kuormalle tarkoitettujen, suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatjojen vuokrauspalvelun. Tarkempi kuvaus tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Internal identifier: 7-6
Lot: LOT-0008
Title: OSA-ALUE 8: Suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatja, erikoispitkä
Description: Osa-alue 8 käsittää erikoispitkien, suuren ja erittäin suuren painehaavariskin painehaavapatjojen vuokrauspalvelun. Tarkempi kuvaus tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Internal identifier: 8-7