See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: MM-CL-11 – Retele apa si apa uzata: Targu Lapus, Ulmeni, Cavnic, Miresu Mare, Suciu de Sus, Ardusat
Description: Activitatile din cadrul Contractului de lucrari “MM-CL-11 – Retele apa si apa uzata: Targu Lapus, Ulmeni, Cavnic, Miresu Mare, Suciu de Sus, Ardusat” cuprinde: UAT CAVNIC -Obiect CAV-1 - Extinderea retelei de distributie apa potabila UAT Cavnic UAT TARGU LAPUS -Obiect TGL-1- Extindere retea distributie in UAT Targu Lapus -Obiect TGL-2 - Extindere retea canalizare in UAT Targu Lapus UAT ULMENI - Obiect ULM-1 – Extinderea retelei de apa potabila UAT ULMENI UAT ARDUSAT - Obiect ARD-1 – Extinderea retelei de apa potabila UAT Ardusat UAT MIRESU MARE - Obiect MM-1 – Extinderea retelei de apa potabila UAT Miresu Mare UAT SUCIU DE SUS - Obiect SUC-1 – Extinderea retelei de distributie apa potabila in localitatea Suciu de Sus Valoarea contractului include sume provizionate in valoare de 203.223,46 lei, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate vor fi evidentiate la nivelul listelor de pret ce vor insoti formularul de propunere financiara in suma fixa nominala, nemodificabila, in varianta data de Entitatea Contractanta. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - cu 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 9710087/2023/CL11
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Lucrarile din cadrul contractului - “MM-CL-11 – Retele apa si apa uzata: Targu Lapus, Ulmeni, Cavnic, Miresu Mare, Suciu de Sus, Ardusat” presupun: UAT CAVNIC -Obiect CAV-1 - Extinderea retelei de distributie apa potabila UAT Cavnic Sub-obiect CAV-1.1: Extinderea retelei de distributie apa potabila in localitatea Cavnic - L = 5.579 m; Sub-obiect CAV-1.2: Statii de pompare apa potabila propuse in GA STAP – 2 buc; Sub-obiect CAV-1.3: Conducte de transport STAP – GA rezervoare - Valea Alba – 305 m; Berbincioara – 87 m; Sub-obiect CAV-1.4: Gospodarii de apa potabila noi – 2 buc; Sub-obiect CAV-1.5: Conducte de transport GA – retea distributie - Valea Alba – 312 m; Berbincioara – 550 m; UAT TARGU LAPUS -Obiect TGL-1- Extindere retea distributie in UAT Targu Lapus Sub-obiect TGL-1.1: Extindere retea distributie in localitatea Targu Lapus - L = 5.997m; Sub-obiect TGL-1.2: Reabilitare retea distributie in localitatea Targu Lapus - L = 120 m; Sub-obiect TGL-1.3: Statii de pompare apa potabile in localitatea Targu Lapus – 3 buc; Sub-obiect TGL-1.4: Extindere retea distributie in localitatea Rogoz - L = 743 m; Sub-obiect TGL-1.5: Reabilitare retea distributie in localitatea Rogoz - L = 829 m; Sub-obiect TGL-1.6: Extindere retea de distributie in localitatea Damacuseni - L = 3.059 m; Sub-obiect TGL-1.7: Extindere conducta de transport pentru localitatea Razoare - L = 4.127 m; Sub-obiect TGL-1.8: Extindere retea de distributie in localitatea Razoare - L = 12.822 m; Sub-obiect TGL-1.9: Statii de pompare apa potabila in localitatea Razoare – 1 buc; Sub-obiect TGL-1.10: Gospodaria de apa Razoare – 1 buc. -Obiect TGL-2 - Extindere retea canalizare in UAT Targu Lapus Sub-obiect TGL-2.1: Extindere retea canalizare in localitatea Targu Lapus - L = 365 m; Sub-obiect TGL-2.2: Reabilitare retea de canalizare in localitatea Targu Lapus - L = 5.324 m; Sub-obiect TGL-2.3: Conducte refulare in localitatea Tg Lapus - L = 313 m; Sub-obiect TGL-2.4: Statii de pompare apa uzata in localitatea Tg Lapus – 1 buc; Sub-obiect TGL-2.5: Extindere retea canalizare in localitatea Damacuseni - L = 6.883 m; Sub-obiect TGL-2.6: Conducte refulare in localitatea Damacuseni - L = 59 m - De 160 mm; L = 250 m - De 180 mm; Sub-obiect TGL-2.7: Statii de pompare apa uzata in localitatea Damacuseni – 2 buc; Sub-obiect TGL-2.8: Extindere retea canalizare in localitatea Rogoz - L = 7.633 m; Sub-obiect TGL-2.9: Conducte refulare in localitatea Rogoz - L = 84 m - De 90 mm; L = 453 m - De 140 mm; Sub-obiect TGL-2.10: Statii de pompare apa uzata in localitatea Rogoz – 2 buc. UAT ULMENI - Obiect ULM-1 – Extinderea retelei de apa potabila UAT ULMENI Sub-obiect ULM-1.1: Extindere retea distributie in localitatea Ulmeni - L = 2.653 m; Sub-obiect ULM-1.2: Reabilitare retea distributie in localitatea Ulmeni - L = 1.416 m; Sub-obiect ULM-1.3: Extindere retea distributie in localitatea Chelinta - L = 7.462 m; Sub-obiect ULM-1.4: Bransamente pe reteaua de distributie existenta loc. Vicea - 122 bransamente; Sub-obiect ULM-1.5: Statii de pompare apa potabila GA Ulmeni – 2 buc; Sub-obiect ULM-1.6: Conducta de transport GA Ulmeni – GA Arduzel - L = 2.842 m; Sub-obiect ULM-1.7: Gospodaria de apa Arduzel – 1 buc; Sub-obiect ULM-1.8: Conducta de transport GA Arduzel – retea distributie - L = 816 m. UAT ARDUSAT - Obiect ARD-1 – Extinderea retelei de apa potabila UAT Ardusat Sub-obiect ARD-1.1: Extindere retea distributie in localitatea Ardusat - L = 2.916 m; Sub-obiect ARD-1.2: Statii de pompare apa potabila Ardusat – 1 buc. UAT MIRESU MARE - Obiect MM-1 – Extinderea retelei de apa potabila UAT Miresu Mare Sub-obiect MM-1.1: Extindere retea distributie in localitatea Miresu Mare - L = 15.510 m; Sub-obiect MM-1.2: Extindere retea distributie in localitatea Danestii Chioarului - L = 1.251 m; Sub-obiect MM-1.3: Extindere retea distributie in localitatea Lucacesti - L = 2.067 m; Sub-obiect MM-1.4: Extindere retea distributie in localitatea Iadara - L = 8.722 m; Sub-obiect MM-1.5: Extindere retea distributie in localitatea Tulghes - L = 6.540 m; Sub-obiect MM-1.6: Extindere retea distributie in localitatea Remeti pe Somes - L = 6.531 m; Sub-obiect MM-1.7: Statii de pompare apa potabila Iadara – 1 buc. UAT SUCIU DE SUS - Obiect SUC-1 – Extinderea retelei de distributie apa potabila in localitatea Suciu de Sus Sub-obiect SUC-1.1: Extinderea retelei de distributie apa potabila in localitatea Suciu de Sus - L = 3.467 m; Sub-obiect SUC-1.2: Monitorizare si control hidraulic sistem apa potabila Suciu de Sus – 1 buc; Sub-obiect SUC-1.3: Bransamente pe reteaua de apa existenta - 877 buc bransamente. Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni, respectiv 1095 zile f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Contractul se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 30 de luni calendaristice de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni calendaristice de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42131390 Assemblies of valves, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45232431 Wastewater pumping station, 45310000 Electrical installation work, 45332000 Plumbing and drain-laying work