2. Procedure
Procedure
Title: Underhållsavtal brand och utrymningslarm Örebro och Grythyttan -Fabrikat Panasonic
Description: Upphandlingen avser årsprov av våra anläggningar, avhjälpande underhåll, planerat underhåll, mindre uppdateringsarbeten och tillhandahållande av driftåtgärder av de automatiska brandskyddsanordningarna på beställarens anläggningar i Örebro och Grythyttan. Leverantören ska ha teknikavtal med Panasonic och inneha SBSC Certifikat. Leverantören ska även kunna tillhandahålla konsulttjänster avseende Pacom Unison.
Internal identifier: 26/111
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50413200 Repair and maintenance services of firefighting equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
621604-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning – Underhållsavtal brand och utrymningslarm Örebro och Grythyttan -Fabrikat Panasonic
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 26/111
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000