621740-2026 - Competition
Romania – Operating-theatre devices – Achiziție Turn de chirurgie laparoscopică
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziție Turn de chirurgie laparoscopică
Description: Achiziția are ca obiect furnizarea unui turn de chirurgie laparoscopică, echipament medical destinat utilizării în cadrul procedurilor chirurgicale minim invazive. Prin achiziția acestui echipament se urmărește dotarea unității sanitare cu tehnologie medicală performantă pentru realizarea intervențiilor laparoscopice, cu îmbunătățirea calității actului medical și creșterea siguranței pacienților.Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari. In conformitate cu prevederile art.160-161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul pentru raspunsul autoritatii contractante la clarificari este in a 10 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul zilelor pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 16 zile.
Internal identifier: PAAP 11728/30.12.2025 6.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33162100 Operating-theatre devices
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Turn de chirurgie laparoscopica -CONFORM CAIET DE SARCINI
Internal identifier: 1