621806-2026 - Competition
Romania – Software maintenance and repair services – SERVICII DE MENTENANTA PENTRU SISTEMUL INFORMATIC INTEGRAT HIPOCRATE
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleSERVICII DE MENTENANTA PENTRU SISTEMUL INFORMATIC INTEGRAT HIPOCRATE
DescriptionSe va incheia un acord cadru de prestare de servicii cu durata de 36 luni. Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: se vor atribui contracte subsecvente lunar, trimestrial, semestrial sau in functie de necesarul autoritatii si de fondurile bugetare alocate. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari. In conformitate cu prevederile art.160 coroborat cu art. 161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi in a 11- a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile.
Internal identifier4505316_2026_PAAPD1637566
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 72267000 Software maintenance and repair services
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionCantitate min. Acord-cadru: 24 luni. Valoare estimata min. Acord cadru 699.600,00 RON. Cantitate max. Acord – cadru: 36 luni. Valoare estimata max. Acord cadru 1.049.400,00 RON. Cantitate min. Contract subsecvent: 1 luna. Valoare estimata min. ctr. subsecvent: 29.150,00 RON. Cantitate max. Contract subsecvent: 12 luni. Valoare estimata max. ctr. subsecvent: 349.800,00 RON.
Internal identifier1