621835-2026 - Competition
Poland – X-ray devices – ZP-15/2026
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ZP-15/2026
Description: Przetarg nieograniczony
Previous notice: 230063-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33111000 X-ray devices
Additional classification (cpv): 45453000 Overhaul and refurbishment work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa aparatu RTG w ramach zadania inwestycyjnego "Zakupy Inwestycyjne dla Miejskiego Centrum Opieki"
Description: Opis przedmiotu zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie aparatury RTG wraz z wcześniejszą przebudową wybranych pomieszczeń. 2. Na przedmiot zamówienia składają się: (zamówienie podstawowe) 1.1. Dostawa, montaż, podłączenie, uruchomienie, kwalifikacja aparatury RTG, sprzętu do kontroli jakości, sprzętu komputerowego. 1.2. Dostawa urządzeń do dezynfekcji oraz dostawa oprogramowania PACS/RIS, wdrożenie oprogramowania PACS/RIS . 1.3. Przebudowa (adaptacja) pomieszczeń pod konkretny model aparatury dostarczonej przez Wykonawcę (w tym w szczególności): • opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy istniejącej pracowni rtg, wykonanie projektu osłon stałych, • modernizacja osłon stałych. 1.4. Z pełnomocnictwa Zamawiającego rejestracja aparatury RTG i uzyskanie w drodze decyzji administracyjnej pozwolenia na jej użytkowanie (oraz użytkowanie zaadaptowanych pomieszczeń) przed odpowiednimi urzędami, instytucjami i służbami. 1.5. Obsługa posprzedażna aparatury RTG, sprzętu do kontroli jakości, sprzętu komputerowego, urządzeń dezynfekcyjnych; w tym szkolenia, obsługa gwarancyjna, itp. (zamówienie z prawa opcji) 1.6. integracja systemu PACS/RIS z systemem HIS Zamawiającego (AMMS firmy Asseco). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ wraz załącznikiem A należy go odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych przez Zamawiającego odpowiedzi na pytania Wykonawców. 4. Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ, przy czym zobowiązany jest do wskazania w załączniku nr 1 typu/modelu, nazwy (firmy) producenta oferowanego aparatu RTG, sprzętu do kontroli jakości, urządzeń do dezynfekcji, systemu PACS oraz załączenia do oferty przedmiotowych środków dowodowych, określonych w Rozdziale V SWZ, służących potwierdzeniu zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia. Weryfikacja zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w załączniku nr 1 do SWZ, w tym w szczególności w oparciu o typ/ model, nazwę (firmę) producenta oferowanych przedmiotów zamówienia oraz o przedmiotowe środku dowodowe, o których mowa w Rozdziale V SWZ. 5. Określenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): • 33111000-1– Aparatura rentgenowska, • 33111800-9– Diagnostyczny system rentgenowski, • 45453000-7 – Roboty remontowe i renowacyjne, • 45450000-6 – Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych; 6.1. Przed wszczęciem postępowania Zamawiający przeprowadził w zakresie zakupu aparatu RTG oraz adaptacji pomieszczeń wstępne konsultacje rynkowe, z których wynika, że Wykonawcy dysponują swobodną możliwością prowadzenia prac adaptacyjnych pomieszczeń, w których ma być zainstalowana aparatura. 6.2. Brak podziału na części nie będzie prowadził do utrudnień logistycznych, a tym samym nie będzie prowadził do ograniczania konkurencji, szczególnie dla MŚP. W rzeczywistości to właśnie podział na części prowadziłby do sytuacji utrudnień logistycznych dla Zamawiającego i potencjalnych Wykonawców, gdzie w miejscu instalacji należałyby koordynować pracę Wykonawcy prac adaptacyjnych oraz wykonawcy dostawy aparatury RTG. 6.3. Ze względu na specyfikę montażu aparatury RTG, prace adaptacyjne z nią związane dla pełnej kompatybilności dostawy i robót budowlanych co do celu i wyniku muszą być prowadzone przez jednego Wykonawcę. Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: a. Instrukcji użytkowania zawierających szczegółowe dane techniczne oferowanej aparatury RTG oraz sprzętu do kontroli jakości (nie dotyczy fantomów). [KZ2.1]Zamawiający dopuszcza także karty charakterystyki, instrukcje serwisowania, foldery reklamowe itp., jednakowoż zawsze taki dokument musi zawierać informację pozwalające zweryfikować szczegółowo, czy oferowana aparatura RTG spełnia jednoznacznie wszystkie wymogi Zamawiającego opisane w niniejszym SWZ wraz z załącznikami. Zamawiający uzna jako przedmiotowy środek dowodowy - oświadczenie producenta lub oficjalnego dystrybutora w zakresie spełniania parametrów technicznych. b. Wpis lub dokument potwierdzający, że oferowany wyrób medyczny został zgłoszony do rejestru wyrobów medycznych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (dotyczy aparatury RTG oraz sprzętu do kontroli jakości). c. Deklaracji Zgodności CE (WE) oferowanych przedmiotów zamówienia (aparatury RTG, sprzętu do kontroli jakości), poświadczającej zgodność oferowanego wyrobu z MDD lub dyrektywą nr 90/385/EWG z dnia 20 czerwca 1990 r. w sprawie zbliżenia ustawodawstw Państw Członkowskich odnoszących się do wyrobów medycznych aktywnego osadzania („AIMDD”) lub Deklaracja Zgodności EU (UE) oferowanych wyrobów, poświadczająca zgodność oferowanych wyrobów z wymaganiami MDR, wystawionej przez producenta lub upoważnionego przedstawiciela producenta. d. W zakresie oprogramowania PACS potwierdzenia spełnienia opisu przedmiotu zamówienia załącznika A do OPZ. Potwierdzeniem spełnienia wymaganych parametrów będzie wykreślenie odpowiedzi NIE w odpowiedniej kolumnie załącznika A do OPZ. W zakresie przedmiotów zamówienia z sekcji I załącznika nr 2 potwierdzeniem spełnienia wymaganych parametrów będą odpowiedzi potwierdzające spełnienie parametrów w tabeli na załączniku 2 w połączeniu z przedmiotowymi środkami dowodowymi (są wymagane w odniesieniu do miejsc zakreślonych na niebiesko). e. Przedmiotowe środki dowodowe muszą pochodzić od producenta lub dystrybutora generalnego w Polsce oferowanych przedmiotów zamówienia. f. Zamawiający przewiduje wyjaśnianie oraz uzupełnianie przedmiotowych środków dowodowych. g. Zamawiający nie przewiduje żadnych przedmiotowych środków dowodowych w zakresie: • urządzeń/systemów klimatyzacyjnyc
Internal identifier: ZP 15/2026
Main classification (cpv): 33111800 Diagnostic X-ray system
Options:
Description of the options: Integracja systemu PACS/RIS z systemem HIS Zamawiającego (AMMS firmy Asseco).