621935-2026 - Competition
Finland – Real estate services – Hybridiakun sijoituspaikan vuokrasopimus
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Hybridiakun sijoituspaikan vuokrasopimus
Description: Turku Energia kilpailuttaa kaukolämpö- ja kaukojäähdytysveden varastointiin käytettävän vesisäiliön (myöhemmin Hybridiakku) sijoituspaikan vuokrasopimuksen sekä akun sijoittamista koskevan perustamisurakan Turun Kupittaan ja Itäharjun alueilla. Turku Energia etsii kumppania, jonka kanssa tehdään pitkäaikainen vuokrasopimus hybridiakun ja sen vaatimien apulaitteiden sijoittamista varten. Vuokrasopimuksen lisäksi sopimukseen kuuluu hybridiakun perustamisurakka, jolla rakennetaan perusta sekä suojarakennelma / kuorirakennus hybridiakun sijoittamiselle. Varsinainen akku kilpailutetaan erikseen. Turku Energia on Varsinais-Suomen johtava energiayhtiö ja yksi Suomen suurimmista alan yhtiöistä. Tarkempia tietoja toiminnastamme löytyy nettisivuiltamme, www.turkuenergia.fi.
Type of procedure: Competitive dialogue
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 70000000 Real estate services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-055781-LOT-0001