622120-2026 - Competition
Sweden – Massage services – Massage 2026
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Massage 2026
Description: Denna upphandling syftar till att tillgodose MKB Fastighets AB (MKB) behov av massagetjänster för personal. MKB har övervägt att dela upp upphandlingen i delområden men funnit att detta inte är lämpligt för den aktuella upphandlingen. MKB kommer a tt anta 1 anb ud. Avtal kommer att tecknas med en leverantör som erhåller ensamrätt att leverera massagetjänster till anställda inom MKB Fastighets AB.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98333000 Massage services
Additional classification (cpv): 98000000 Other community, social and personal services, 98330000 Physical well-being services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Massage 2026