2. Procedure
Procedure
Title: Henkilöstövuokrauspalvelut, Jätekukko Oy
Description: Hankinnan kohteena on henkilöstövuokrauspalvelu, jossa toimittaja tuottaa soveltuvat työntekijät lajitteluaseman operatiivisiin tukitehtäviin Jätekukon uudelle lajitteluasemalle Kuopion Matkukseen ja Kuopion lajitteluasemalle tehtäväkuvausten mukaisesti. Lajitteluasemalla tehtävä työ on asiakaspalvelutyötä lajitteluasemanhoitajien apuna, joka kattaa asiakkaiden ja jätteiden vastaanoton ja ohjauksen sekä alueen turvallisuuden ja siisteyden tarjousasiakirjojoissa esitetyn mukaisesti. Sopimus on voimassa määräaikaisena yhden (1) vuoden ajalla 1.12.2026- 30.11.2027. Tämän jälkeen sopimus jatkuu toistaiseksi voimassa olevana. Hankinnan arvioitu arvo on 300 000 euroa. Hankinta on kokonaisuus ja osatarjouksia ei hyväksytä. Hankintaa ei ole jaettu osiin, koska se ei ole hankinnan luonteen perusteella tarkoituksenmukaista. Sopimukseen valitaan yksi (1) toimittaja.
Internal identifier: 613590
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79600000 Recruitment services
Additional classification (cpv): 79620000 Supply services of personnel including temporary staff
5. Lot
Lot: LOT-0000