2. Procedure
Procedure
Title: «ΑΝΕΓΕΡΣΗ 4ΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ»
Description: Η μελέτη – κατασκευή του έργου «ΑΝΕΓΕΡΣΗ 4ΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ» θα κατασκευασθεί σε οικόπεδο επιφάνειας 3.801,71 τ.μ. ιδιοκτησίας του Δήμου Μαρκόπουλου. Το κτίριο θα είναι διώροφο με κάλυψη της τάξης των 1.595,48 τ.μ. και δόμηση 2.078,12τ.μ. (ισόγειο και Α όροφος) με πατάρι 84,88τ.μ, ημιυπαίθριους χώρους σε ισόγειο και Α όροφο συνολικής επιφάνειας 773,41τ.μ., με εξώστες επιφάνειας 281,56 τ.μ. και υπόγειο 946,42τ.μ. (βοηθητικοί χώροι , χώροι στάθμευσης αυτοκινήτων) Θα κατασκευασθούν 12 αίθουσες διδασκαλίας με wc αγοριών κοριτσιών τόσο στο ισόγειο όσο και στον Α όροφο, ενώ οι αίθουσες των εργαστηρίων καθώς και η αίθουσα ένταξης τοποθετούνται στον όροφο. Στο ισόγειο χωροθετούνται οι χώροι διοίκησης και η αίθουσα πολλαπλών χρήσεων. Τέλος στο ισόγειο χωροθετείται τραπεζαρία καθώς και το κυλικείο ενώ στον Α όροφο η βιβλιοθήκη. Κατασκευάζεται γήπεδο μπάσκετ- βόλεϊ και φυτεύεται ο περιβάλλον χώρος καθώς και τμήματα του δώματος. Ειδικότερα, αφορά στην εκπόνηση και σύνταξη των πάσης φύσεως μελετών, κυρίων/υποστηρικτικών/ ερευνών κ.λπ., καθώς και στην κατασκευή των οιονδήποτε οικοδομικών και η/μ εργασιών, για την κάλυψη των αναγκών του κτιριολογικού προγράμματος.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45214210 Primary school construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: «ΑΝΕΓΕΡΣΗ 4ΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ»
Internal identifier: 3094/18-8-2026