2. Procedure
Procedure
Title: Cirkulering av inventarier
Description: I enlighet med 4 kap 18 § LOU är denna upphandling reserverad för leverantörer vars främsta syfte är social och yrkesmässig integration av personer som har svårt att komma in på arbetsmarknaden. En förutsättning för att en leverantör ska kunna delta i upphandlingen är att minst 30 procent av dem som sysselsätts hos leverantören är personer som har svårt att komma in på arbetsmarknaden eller har funktionsnedsättning.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Bilaga 2
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98133000 Services furnished by social membership organisations
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130559:Lot:1
Additional classification (cpv): 50850000 Repair and maintenance services of furniture, 39100000 Furniture, 98133100 Civic betterment and community facility support services
622841-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster tillhandahållna av sociala medlemsorganisationer – Cirkulering av inventarier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Cirkulering av inventarier
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Bilaga 2
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98133000 Tjänster tillhandahållna av sociala medlemsorganisationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 50850000 Reparation och underhåll av möbler, 39100000 Möbler, 98133100 Samhällsförbättringar och stödtjänster till befolkningen