622843-2026 - Competition
Romania – Event services – Servicii organizare evenimente – 12 mobilități internaționale
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii organizare evenimente – 12 mobilități internaționale
Description: Achiziția are ca obiect servicii de organizare a 12 mobilități internaționale, necesare participării experților implicați în implementarea proiectului „Practici transformaționale în consilierea și orientarea carierei (ConsEDU)”, cod MySMIS2021+/SMIS2021+ 339374, la activități de cooperare profesională, schimb de bune practici și dezvoltare a competențelor în domeniul orientării și consilierii în carieră. Achiziția este împărțită în două loturi, corespunzătoare mobilităților în Spania și Marea Britanie, și include servicii de transport internațional și local, cazare, servicii de masă, precum și serviciile conexe necesare desfășurării în bune condiții a mobilităților, conform cerințelor Caietului de sarcini. Număr de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4505502_2026_PAAPD1637795
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79952000 Event services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: DEPLASARE SPANIA - Madrid, Zaragoza, Barcelona
Description: Achiziția are ca obiect asigurarea serviciilor necesare organizării mobilității internaționale pentru 6 experți/persoane, în perioada 20–23 octombrie 2026, pe ruta București – Madrid – Zaragoza – Barcelona – București, în cadrul proiectului „Practici transformaționale în consilierea și orientarea carierei (ConsEDU)”, cod MySMIS2021+/SMIS2021+ 339374. Pachetul de servicii va include transport aerian internațional București–Madrid și Barcelona–București, transport feroviar pe ruta Madrid–Zaragoza–Barcelona, transferuri aeroport–unitate de cazare și unitate de cazare–aeroport, transport public local, servicii de cazare în camere single de minimum 3*, precum și servicii de masă pentru cei 6 participanți, conform cerințelor prevăzute în Caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 55100000 Hotel services, 55110000 Hotel accommodation services, 55300000 Restaurant and food-serving services
Lot: LOT-0002
Title: DEPLASARE MAREA BRITANIE - Londra
Description: Achiziția are ca obiect asigurarea serviciilor necesare organizării mobilității internaționale pentru 6 experți/persoane, în perioada 10-13 noiembrie, pe ruta București – Londra - Bucure;ti, în cadrul proiectului „Practici transformaționale în consilierea și orientarea carierei (ConsEDU)”, cod MySMIS2021+/SMIS2021+ 339374. Pachetul de servicii va include transport aerian internațional București–Londra și Barcelona–Londra, transferuri aeroport–unitate de cazare și unitate de cazare–aeroport, transport public local, servicii de cazare în camere single de minimum 3*, precum și servicii de masă pentru cei 6 participanți, conform cerințelor prevăzute în Caietul de sarcini.
Internal identifier: 2