2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa odłączników i uziemników do sieci 110 kV, 220 kV i 400 kV” – etap IV_A
Description: 1. Przedmiotem Zamówienia jest realizacja Zamówienia polegającego na dostarczeniu Fabrycznie Nowych Urządzeń. Dostawy będą dotyczyły Urządzeń przeznaczonych do montażu w sieci przesyłowej Zamawiającego w nowo budowanych oraz modernizowanych lub rozbudowywanych stacjach elektroenergetycznych. Urządzenia zaoferowane oddzielnie w poszczególnych Pakietów (Części) muszą spełniać wszystkie wymagania OPZ oraz Specyfikacji Technicznej odpowiednio: Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 Części: Pakiet 1 - „Dostawa odłączników typu pantografowe”. Pakiet 2 - „Dostawa odłączników typu poziomoobrotowe oraz uziemniki wolnostojące”. Pakiet 3 - „Dostawa odłączników typu sieczne”. Pakiet 4 - „Dostawa odłączników dla zadania SE Wielopole”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia. 3. Każdorazowo, we wszystkich przypadkach, w których Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, jeżeli pozwolą one uzyskać cechy lub parametry nie gorsze niż przywołane. Powyższe oznacza, że wykonawca może zastosować rozwiązania opisane przez Zamawiającego „lub równoważne”. 4. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 5. Zamówienie realizowane jest w ramach projektów współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach programów FENiKS i CEF 2020) i może aspirować o dofinansowanie w ramach programu Krajowego Planu Odbudowy. 6. Zamawiający odrzuci ofertę w każdej z Części na podstawie art. 393 ust. 1 pkt 4) ustawy, w której udział produktów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50%. 7. Zamawiający zastrzega prawo do unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Previous notice: 573514-2026
Internal identifier: 2026/WNP-0267
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 w związku z art. 376 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r., poz. 793 z późn. zm.).
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31214200 Switch disconnector
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa odłączników typu pantografowe - Część 1
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia.
Internal identifier: 2026/WNP-0267/1
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje zastosowanie prawa opcji w rozumieniu w art. 441 ustawy.
Lot: LOT-0002
Title: Dostawa odłączników typu pantografowe - Część 2
Internal identifier: 2026/WNP-0267/2
Lot: LOT-0003
Title: Dostawa odłączników typu pantografowe - Część 3
Internal identifier: 2026/WNP-0267/3
Lot: LOT-0004
Title: Dostawa odłączników typu pantografowe - Część 4
Internal identifier: 2026/WNP-0267/4