2. Procedure
Procedure
Title: Patologian laboratoriotarvikkeet: kudoskasetit ja lisätarvikkeet sekä näytepurkit
Description: Hankinnan kohteena ovat patologian tarvikkeet Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueelle (Pohde) ja sen yhteistyöalueen yksiköiden Kainuun, Keski-Pohjanmaan sekä Lapin hyvinvointialueelle tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Keski-Pohjanmaan hyvinvointialue on mukana ainoastaan kudoskasettien lisätarvikkeiden osalta. Osa-alue 2 koskee vain Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialuetta. Hankinta on jaettu kahteen osa-alueeseen seuraavasti: 1. Kudoskasetit ja lisätarvikkeet 2. Näytepurkit Tarjoajan ei tarvitse tarjota kaikkia osa-alueita eikä kaikkia tuotteita osa-alueen sisällä. Hankintasopimusten arvioitu alkamispäivä on 1.11.2026. Sopimuskausi on kolme vuotta, jonka jälkeen on mahdollisuus yhteen optiovuoteen. Tarjouspyynnössä ilmoitetut hankintamäärät ovat arvioituja yhden vuoden kulutusmääriä ja ne ilmoitetaan tarjoajille ainoastaan tarjouksen tekemisen tueksi. Hankintasopimus ei muodosta hankintayksikölle määräostovelvoitetta, vaan todellinen kulutus voi olla suurempi tai pienempi. Hankinnan arvioitu arvonlisäveroton arvo on noin 450 000 €. Tarjoaja sitoutuu tarjouksen jättäessään kaikkiin tämän tarjouspyynnön sekä sen liitteiden ehtoihin.
Internal identifier: PPHVADno-2025-27866
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: KUDOSKASETIT JA LISÄTARVIKKEET
Description: Osa-alue sisältää patologian kudoskasetit ja niiden lisätarvikkeet. Tarkemmat vaatimukset löytyvät tarjouspyynnöstä ja sen liitteistä.
Internal identifier: 1-0
Lot: LOT-0002
Title: PATOLOGIAN NÄYTEPURKIT (TYHJÄT)
Description: Osa-alue sisältää patologian näytepurkit. Tarkemmat vaatimukset löytyvät tarjouspyynnöstä ja sen liitteistä.
Internal identifier: 2-1