623147-2026 - Competition
Romania – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – COMPONENTE NECESARE PENTRU REALIZAREA UNEI SURSE LINIARE DE PLASMA
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleCOMPONENTE NECESARE PENTRU REALIZAREA UNEI SURSE LINIARE DE PLASMA
DescriptionFurnizare componente necesare pentru realizarea unei Surse Liniare de Plasma. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cel tarziu in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier9052135/2026/482
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
5. Lot
LotLOT-0001
TitleSistemul de vid
DescriptionFurnizare componente Sistem de vid: a) Componente necesare pentru incinta de vid: - Niplu: 1 buc.; - Usa de acces rapid: 1 buc.; - Adaptor DN160CF – DN63: 1 buc. b) Sistem de pompe turbo-moleculare: - pompa turbo-moleculara: 3 buc. c) Sistem de pompe de vid preliminar: - pompa scroll: 3 buc. d) Sistem de masurare si monitorizare: - Controler pentru joja de vid: 1 buc. e) Accesorii: - racord flexibil metalic: 2 buc.; - inel de centrare: 10 buc.; - reductie NW 40 KF la NW 25 KF: 2 buc.; - reductie NW 25 KF la NW 16 KF: 2 buc.; - Teu cu flansa NW 25 KF: 2 buc.; - Teu cu flansa NW 16 KF: 2 buc.; - Electrovalva prevazuta cu flansa NW 16 KF: 1 buc.; - Electrovalva prevazuta cu flansa NW 25 KF: 2 buc.
Internal identifier1
Main classification (cpv): 42122450 Vacuum pumps
LotLOT-0002
TitleSistemul de generare a plasmei
DescriptionFurnizare componente Sistem de generare a plasmei - Sursa de incalzire a catodului, cu o putere nominala de 12 kW: 1 buc.; - Sursa de descarcare, cu o putere nominala de 60 kW: 1 buc.
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleSistemul de incalzire a plasmei
DescriptionFurnizare componente Sistem de incalzire a plasmei: - generator industrial de microunde cu o putere de iesire de 15 kW: 1 buc.
Internal identifier3