623190-2026 - Competition
Denmark – Insurance services – Gribskov Kommune - indkøb af forsikringer
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Gribskov Kommune - indkøb af forsikringer
Description: Gribskov Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvarsforsikring for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring, katastrofedækningKollektiv ulykkesforsikringLystfartøjsforsikringAll risk, kunstforsikringKommunal bestyrelsesansvarsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbanksindbrudsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Internal identifier: 289065647
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
Description: Gribskov Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
Internal identifier: 289075023-0
Main classification (cpv): 66515000 Damage or loss insurance services
Options:
Description of the options: Jf. udbudsmateriale
Lot: LOT-0002
Title: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Description: Gribskov Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Internal identifier: 289075155-1
Main classification (cpv): 66516000 Liability insurance services
Lot: LOT-0003
Title: Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn
Description: Gribskov Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn
Internal identifier: 289075268-2
Lot: LOT-0004
Title: Motorkøretøjsforsikring
Description: Gribskov Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring
Internal identifier: 289075666-3
Main classification (cpv): 66514110 Motor vehicle insurance services
Lot: LOT-0005
Title: Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
Description: Gribskov Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
Internal identifier: 289076258-4
Main classification (cpv): 66512100 Accident insurance services
Lot: LOT-0006
Title: Kollektiv ulykkesforsikring
Description: Gribskov Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring
Internal identifier: 289076557-5
Lot: LOT-0007
Title: Lystfartøjsforsikring
Description: Gribskov Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Lystfartøjsforsikring
Internal identifier: 289076617-6
Lot: LOT-0008
Title: All risk, kunstforsikring
Description: Gribskov Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor All risk, kunstforsikring
Internal identifier: 289076651-7
Lot: LOT-0009
Title: Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring
Description: Gribskov Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring
Internal identifier: 289076715-8
Lot: LOT-0010
Title: Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Description: Gribskov Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Internal identifier: 289076884-9
Main classification (cpv): 66515410 Financial loss insurance services