623409-2026 - Competition
Hungary – Laboratory reagents – PTE KK LMI egységes laboratóriumi rendszer besz.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitlePTE KK LMI egységes laboratóriumi rendszer besz.
DescriptionLaboratóriumi reagensek beszerzése és műszerbérlet a PTE KK megyei integrált laboratóriumi szolgáltatásának ellátására az alábbiak szerint: 1. Ajánlatkérő az alábbi berendezéseket kívánja bérbe venni a szerződés időtartama alatt: Pécsi Tudományegyetem - Laboratóriumi Medicina Intézet (7624 Pécs, Ifjúság u. 13.) Klinikai kémia - A megajánlandó (TLA) teljes laboratóriumi automatizációs rendszerhez csatlakoztatva minimum 3 db, teljesen automatizált, random access klinikai kémiai automata. A megajánlott kémiai automaták összteljesítménye legalább 4500 fotometriás teszt/óra, az ISE egységek összteljesítménye legalább 1000 ISE teszt/óra legyen. Immunkémia - A megajánlandó (TLA) laboratóriumi automatizációs rendszerhez csatlakoztatva minimum 3 db, teljesen automatizált, random access immunkémiai automata. A megajánlott immunkémiai automaták összteljesítménye legalább 800 teszt/óra legyen. Hemosztázis - 2 db teljesen automatizált, random access hemosztázis automata, minimum 1 ezek közül a megajánlandó laboratóriumi automatizációs rendszerhez csatlakoztatva. A hemosztázis automaták teljesítménye legalább 200 teszt/óra legyen készülékenként. Hematológia - 3 db, teljesen automatizált, egyenként legalább 100 minta/óra kapacitású hematológiai automata (HA), 1 db teljesen automatizált hematológiai kenetkészítő egység (KE), mindegyik elem egymással és a mintatovábbító egységgel egybekötve. A 3 HA készülék közül legalább 1 automatikus retikulocytaszám mérésre alkalmas csatornával (RET) rendelkezzen. A 3 HA készülék közül legalább 1 rendelkezzen a testfolyadék sejtösszetétel mérésre alkalmas csatornával (BF). Hematológia, Kenetellenőrzés - 1 db teljesen automatizált digitális sejtmorfológia analizátor (DA), a munkafolyamat irányító /adatfeldolgozó egységhez csatlakoztatva Hemoglobin A1c - 1 db teljesen automatizált, nagynyomású folyadék-kromatográfiás (HPLC) alapú, Hemoglobin A1c mérésére alkalmas automata. TLA rendszer - 1 db laboratóriumi automatizációs rendszer: pre és poszt analitikával rendelkező teljes laboratóriumi automatizációs rendszer, amely összeköti az analizátorokat. Pécsi Tudományegyetem - Laboratóriumi Medicina Intézet (7621 Pécs, Rákóczi út 2.) Klinikai kémia - A megajánlandó teljes laboratóriumi automatizációs rendszerhez csatlakoztatva minimum 2 db, teljesen automatizált, random access klinikai kémiai automata. A megajánlott kémiai automaták összteljesítménye legalább 2500 fotometriás teszt/óra, az ISE egységek összteljesítménye legalább 500 ISE teszt/óra legyen. Immunkémia - A megajánlandó laboratóriumi automatizációs rendszerhez csatlakoztatva minimum 1 db, teljesen automatizált, random access immunkémiai automata. A megajánlott immunkémiai automaták összteljesítménye legalább 200 teszt/óra legyen. Hemosztázis - 1 db teljesen automatizált, random access hemosztázis automata a megajánlandó laboratóriumi automatizációs rendszerhez csatlakoztatva. A hemosztázis automata teljesítménye legalább 200 teszt/óra. Hematológia - 2 db, közös mintaváltóval összekapcsolt, opcionálisan TLA-hoz kapcsolt, teljesen automatizált, a központi telephelyre megajánlott hematológiai automaták gyártójával megegyező gyártó által gyártott hematológiai automata, a központi munkafolyamat irányító /adatfeldolgozó egységhez csatlakoztatva. TLA rendszer - 1 db laboratóriumi automatizációs rendszer: olyan pre és poszt analitikával rendelkező teljes laboratóriumi automatizációs rendszer. Pécsi Tudományegyetem - Laboratóriumi Medicina Intézet (7900 Szigetvár, Szent István lakótelep 7.) Klinikai kémia - 2 db, teljesen automatizált, random access klinikai kémiai automata. A megajánlott kémiai automaták összteljesítménye legalább 800 fotometriás teszt/óra, az ISE egységek összteljesítménye legalább 250 ISE teszt/óra legyen. Immunkémia - Legalább 1 db, teljesen automatizált, random access immunkémiai automata. A megajánlott immunkémiai automaták összteljesítménye legalább 200 teszt/óra legyen. Hemosztázis - 2 db teljesen automatizált, random access hemosztázis automata. A hemosztázis automaták teljesítménye legalább 100 teszt/óra legyen készülékenként. Hematológia - 2 db, közös mintaváltóval összekapcsolt, teljesen automatizált, a központi telephelyre megajánlott hematológiai automaták gyártójával megegyező gyártó által gyártott hematológiai automata, a központi munkafolyamat irányító/adatfeldolgozó egységhez csatlakoztatva. Pécsi Tudományegyetem - Laboratóriumi Medicina Intézet (7700 Mohács, Szepessy tér 7.) Klinikai kémia - 2 db, teljesen automatizált, random access klinikai kémiai automata. A megajánlott kémiai automaták összteljesítménye legalább 800 fotometriás teszt/óra, az ISE egységek összteljesítménye legalább 250 ISE teszt/óra legyen. Immunkémia - Legalább 1 db, teljesen automatizált, random access immunkémiai automata. A megajánlott immunkémiai automaták összteljesítménye legalább 200 teszt/óra legyen. Hemosztázis - 2 db teljesen automatizált, random access hemosztázis automata. A hemosztázis automaták teljesítménye legalább 100 teszt/óra legyen készülékenként. Hematológia - 2 db, közös mintaváltóval összekapcsolt, teljesen automatizált, a központi telephelyre megajánlott hematológiai automaták gyártójával megegyező gyártó által gyártott hematológiai automata, a központi munkafolyamat irányító/adatfeldolgozó egységhez csatlakoztatva. Pécsi Tudományegyetem - Laboratóriumi Medicina Intézet (7300 Komló, Majális tér 1.) Hemosztázis - 1 db teljesen automatizált, random access hemosztázis automata. A hemosztázis automata teljesítménye legalább 100 teszt/óra legyen. Hematológia - 1db teljesen automatizált, a központi telephelyre megajánlott hematológiai automaták gyártójával megegyező gyártó által gyártott hematológiai automata, a központi munkafolyamat irányító/adatfeldolgozó egységhez csatlakoztatva. Karakterkorlát miatt továbbiakat ld. II.2) pontban.
Internal identifierEKR001534142026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionII.1.4) pont folytatása: Pécsi Tudományegyetem - Laboratóriumi Medicina Intézet (7800 Siklós, Baross G. u. 6.) Hemosztázis - 1 db teljesen automatizált, random access hemosztázis automata. A hemosztázis automata teljesítménye legalább 100 teszt/óra legyen. Hematológia - 1db teljesen automatizált, a központi telephelyre megajánlott hematológiai automaták gyártójával megegyező gyártó által gyártott hematológiai automata, a központi munkafolyamat irányító/adatfeldolgozó egységhez csatlakoztatva. IT elvárások: A megajánlott automaták és mintakezelési folyamatok informatikai vezérlése, az LMI minden telephelyéről elérhetően. Ld. műszaki leírás. A nettó bérleti díj max ajánlati ára 80 000 000,- Ft /év, azaz max. 400 000 000,- Ft / 60 hónap A teljes rendszer kiépítésére maximum 180 naptári nap áll rendelkezésre. Betanítás: A betanításon résztvevők száma: egyszerre max. 5 fő A betanítás ideje: max. 3 munkanap/fő. A betanítást követően előírás a folyamatos szakmai konzultáció lehetőségének biztosítása legalább munkanapokon, munkaidőben 8-18- ig, telefonos elérhetőséggel, az üzembe helyezés után legalább 6 hónapig. Telephelyenkénti oktatási igényt ld. műszaki leírásban. A beszerzendő reagensekre és kiegészítőkre vonatkozó elvárásokat ld. műszaki leírás. Keretösszeg nettó 1 034 968 096 Ft / év, azaz 5 174 840 480 Ft / 60 hónap. Amennyiben az adott évre vetített Keretösszeg kimerítésre kerül, úgy AK jogosult a következő évre megállapított Keretösszeg felhasználására is. AK az éves tervezett vizsgálatszám (7 159 768 darab) 70%-nak ellenértékére vállal lehívási kötelezettséget A kalibrátorok illetve a reagensek esetén az ajánlat részeként kötelező egy táblázatot benyújtani, amiben AT a szükséges mennyiségek kiszámítását részletezi. A táblázatnak tartalmazni kell a kalibrációnkénti mérések számát, a kalibrációs gyakoriságot, a fedélzeti stabilitást és a megajánlott redundanciát, ill a megajánlott termék NNGYK forgalomba hozatali engedély számát. Amennyiben a tesztleírásokból a táblázatban megadott adatok nem ellenőrizhetőek, AK kéri megadni a számítások alapját képező dokumentációt. Csak a teljes részre tehető ajánlat. AT-nek gyári új állapotú, korábban használatban nem lévő terméket kell megajánlania. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a behozatallal, átadással, engedélyeztetéssel, forgalomba hozatallal, szállítással kapcsolatban felmerülő összes költséget. A beszerzés magában foglalja a felhasználó egységig történő szállítást. A további részleteket a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bek. alapján, amennyiben a dokumentáció (műszaki leírás) meghatározott szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásokra, műszaki ajánlásra, illetve gyártmányra, eredetű vagy típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell, mely alapján az AK köteles elfogadni az egyenértékű vagy a dokumentációban rögzítetteknél jobb megoldást is. Ajánlattevő –amennyiben a hivatkozással érintett műszaki tartalom helyett egyenértékű eszközt, megoldást, stb. kíván megajánlani ajánlatában – ajánlatában köteles benyújtani az egyenértékűség alátámasztására szolgáló dokumentumo(ka)t. AK felhívja az ajánlattevők figyelmét, hogy az egyenértékűség alátámasztására szolgáló dokumentum lehet különösen (de nem kizárólagosan) a gyártótól származó műszaki dokumentáció vagy valamely független, szakmailag elismert szervezet minősítése. További előírások (részletesen ld. műszaki leírás): 1. A Központi telephelyre megajánlott rendszer vonatkozásában statikai vizsgálat szerződéskötés esetén 2. A kihelyezett berendezések kapacitásához igazodó, a Központi, a Rákóczi, a Szigetvári és a Mohácsi telehelyre vonatkozóan központi víztisztító rendszer kiépítése 3. A Rákóczi úti telephelyre a vízlágyító rendszer vízhálózatához csatlakoztatható reagens hígító egység biztosítása 4. Az összes telephely tekintetében a telepítéshez szükséges áramhálózat kiépítése (nem teljesítmény bővítés, hanem a készülékekig történő elvezetés) 5. A szigetvári, mohácsi, komlói és siklósi telephely tekintetében a kihelyezett berendezések kapacitásához igazodó szünetmentes tápegység biztosítása 6. A Központi és Rákóczi úti telephely vonatkozásában a fizikai telepítéshez szükséges összes felmerülő átalakítás elvégzése A szerződés időtartama 66 hónap, melynek indoka: AK által beszerzendő termékek felhasználásához szükséges, Ajánlattevő által biztosítandó berendezésekkel kapcsolatos befektetésének nagysága, a beszerzendő termékek költségéhez viszonyított magas aránya indokolja a szerződéses időszak minél hosszabb időre történő kitolását (60 hónap), mivel ebben az esetben az Ajánlattevő 60 hónapra tudja elosztani a beruházása költségeit. Ennek következtében AK egy hónapra eső költségei olyan szintre tudnak csökkenni, amelyet – mint keretgazdálkodó -, havi szinten folyamatosan biztosítani képes. Rövidebb szerződéses időszak esetén az egy hónapra eső AK-i költség arányosan nőne a szerződéses időszak csökkenésével (ugyanazon beruházási összeg rövidebb időszakra oszlik el), ami AK-i finanszírozási problémát is jelenthet is akár. A minél hosszabb (60 hónap) szerződéses időszak a közpénzek hatékony elköltésének célját szolgálják mind árstabilitás és tervezhetőség, mind az ajánlattevői költségek ajánlatkérőre történő átruházása miatt. Szakmai szempontok tekintetében a betegellátáshoz szükséges diagnosztikai vizsgálatok referencia tartományai hosszabb ideig változatlanul tarthatóak, amely betegellátási szempontból mindenképpen előny AK részére. A 60 hónapos időtartam nem befolyásolja a verseny biztosítását, a szerződéses időszak esetleges csökkentése nem növeli az ajánlattételi esélyegyenlőséget, de gazdasági szempontból AK részére a fentiek szerint mindenképpen hátrányos, ami a közpénzek hatékony elköltésének céljával ellenkezik.
Internal identifierEKR001534142026/1
Additional classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)