2. Procedure
Procedure
Title: Usluga sakupljanja plodova hrasta lužnjaka i hrasta kitnjaka
Description: Predmet nabave je usluga sakupljanja žira hrasta lužnjaka i hrasta kitnjaka. Jedinične cijene usluge unaprijed su utvrđene od strane Naručitelja i nepromjenjive su za cijelo vrijeme trajanja okvirnog sporazuma: hrast lužnjak – 3,30 EUR/kg bez PDV-a hrast kitnjak – 3,50 EUR/kg bez PDV-a Ponuditelj dostavom ponude prihvaća navedene nepromjenjive jedinične cijene.
Internal identifier: DIR-2026-182
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: 1. Prirodna i klimatska uvjetovanost predmeta nabave: Predmet nabave je usluga sakupljanja sjemenskog materijala – žira hrasta lužnjaka i hrasta kitnjaka. Urod i otpadanje žira predstavljaju sezonsku biološku pojavu koja se događa jednom godišnje, u iznimno kratkom vremenskom prozoru, te izravno ovisi o trenutačnim i nepredvidivim vremenskim uvjetima. 2. Rizik od propadanja sjemenskog materijala: Žir nakon pada na šumsko tlo odmah postaje izložen vanjskim utjecajima koji ugrožavaju njegovu klijavost i biološku vrijednost. Zadržavanje žira na tlu bez hitnog sakupljanja dovodi do ubrzanog truljenja uslijed vlage, presušivanja zaštitne ovojnice, te masovnog napada štetnika (insekata). 3. Nemogućnost primjene redovnih rokova: Primjena redovnih zakonskih rokova za dostavu ponuda (35 dana), uz obvezno trajanje prethodnog savjetovanja (7 dana), značila bi da bi postupak ugovaranja završio tek nakon isteka optimalnog biološkog roka za sakupljanje žira.
Main features of the procedure: Otvoreni postupak
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
5. Lot
Lot: LOT-0000