623501-2026 - Competition
Romania – Motor vehicle liability insurance services – Acord cadru servicii de asigurări de răspundere civilă a autovehiculelor
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru servicii de asigurări de răspundere civilă a autovehiculelor
Description: Achizitia de servicii asigurari de raspundere civila a autovehiculelor. Contractele-subsecvente vor fi incheiate de UM01016 Tg. Mures si/sau UM01010 Tg. Mures, UM01847 Buzau, UM01983 Bacau, UM02655 Vladeni, UM02014 Mangalia.
Internal identifier: 32537534_2026_PAAPD1635410
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66516100 Motor vehicle liability insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achizitia de servicii asigurari de raspundere civila a autovehiculelor conform caiet de sarcini. AC, cantitate minima = 857 luni de asigurat / maxima = 41474 luni de asigurat CS, cantitate minima = 1 lună de asigurat / maxima = 3024 luni de asigurat AC, valoare minim = 125.836,01 lei fara TVA / maxim = 6.039.387,02 lei fara TVA CS, valoare minim = 59,50 lei fara TVA / maxim = 554.569,37 lei fara TVA Specificatiile tehnice minime / cerintele minime sunt detaliate in caietul de sarcini. Valoare estimata totala de 6.039.387,02 lei fara TVA. Orice operator economic interesat in a depune oferta poate adresa, autoritatii contractante, solicitari de clarificari pana in a 18-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari pana a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 1