623532-2026 - Competition
Bulgaria – Construction work – „РЕКОНСТРУКЦИЯ И БЛАГОУСТРОЯВАНЕ НА УЛИЦА „МЛАДЕЖКА” И ПЛОЩАД „НИКОЛА МУШАНОВ”, КВ. 411 И КВ. 420 ПО ПЛАНА НА „РУСИН МАХАЛА” – ГР. ПЛОВДИВ”
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: „РЕКОНСТРУКЦИЯ И БЛАГОУСТРОЯВАНЕ НА УЛИЦА „МЛАДЕЖКА” И ПЛОЩАД „НИКОЛА МУШАНОВ”, КВ. 411 И КВ. 420 ПО ПЛАНА НА „РУСИН МАХАЛА” – ГР. ПЛОВДИВ”
Description: Проектната разработка предвижда цялостна реконструкция и облагородяване на улица „Младежка“ и площад „Никола Мушанов“, разширяване на пешеходните пространства с възможности за организиране на културно – масови мероприятия на и около самото площадно пространство. Запазва се преминаването на автомобили през улицата, с осигурен достъп до площада, като се създава възможност за ограничаването му при необходимост. Запазват се всички налични растителни видове, с изключение на тези, предвидени за премахване. Проектирани са и нови зелени площи. Изгражда се нова мрежа от пешеходни алеи с кътове за отдих и площадно пространство с шадравани/фонтани, изграждане на нова осветителна мрежа, изграждане на нови детски съоръжения, изграждане на нова тревна и дървесна озеленителна растителност, ведно с изграждане на нови поливни инсталации, необходими за нейната правилна поддръжка. Процедурата се открива при условията на чл.114 от ЗОП.
Internal identifier: 583385
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45112700 Landscaping work, 45213316 Installation works of walkways, 45236210 Flatwork for children's play area
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Проектната разработка предвижда цялостна реконструкция и облагородяване на улица „Младежка“ и площад „Никола Мушанов“, разширяване на пешеходните пространства с възможности за организиране на културно – масови мероприятия на и около самото площадно пространство. Запазва се преминаването на автомобили през улицата, с осигурен достъп до площада, като се създава възможност за ограничаването му при необходимост. Запазват се всички налични растителни видове, с изключение на тези, предвидени за премахване. Проектирани са и нови зелени площи. Изгражда се нова мрежа от пешеходни алеи с кътове за отдих и площадно пространство с шадравани/фонтани, изграждане на нова осветителна мрежа, изграждане на нови детски съоръжения, изграждане на нова тревна и дървесна озеленителна растителност, ведно с изграждане на нови поливни инсталации, необходими за нейната правилна поддръжка, около 36000 кв, м площ - технически показатели, обхват, имоти: - 56784.518.1318 - площ 30 150 кв.м.; - 56784.518.1819 - площ 6152 кв.м;