623606-2026 - Competition
Romania – Operating-theatre devices – Modernizare bloc operator prin dotarea cu echipamente medicale
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Modernizare bloc operator prin dotarea cu echipamente medicale
Description: Obiectul contractului îl constituie modernizarea blocului operator prin furnizarea, livrarea, instalarea, montarea, punerea în funcțiune, testarea și instruirea personalului pentru toate echipamentele și componentele prevăzute în Caietul de sarcini și anexa tehnică. Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4287947/2026/4
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33162100 Operating-theatre devices
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Furnizarea, livrarea, instalarea, montarea, punerea în funcțiune, testarea și instruirea personalului pentru cele 15 poziții: 1 buc. Centrală de tratare a aerului; 1 buc. Chiller răcit cu aer; 138 mp Pereți din oțel inoxidabil vopsiți în câmp electrostatic; 65,24 mp Tavan casetat din oțel inoxidabil, vopsit cu pulbere RAL 9010; 6 buc. Ușă culisantă cu sistem de deschidere automat, 1400 × 2000 mm; 4 buc. Ușă culisantă cu sistem de deschidere automat, 1000 × 2000 mm; 1 buc. Ușă dublă batantă cu sistem de deschidere automat, 1800 × 2000 mm; 2 buc. Fereastră de trecere a instrumentarului, tip ghilotină; 2 buc. Ceas digital integrat în perete; 2 buc. Lavoar dublu cu control fără atingere al dispenserelor de săpun și dezinfectant; 2 buc. Consolă suspendată din tavan pentru chirurg; 2 buc. Consolă suspendată din tavan pentru anestezist; 12 buc. Panou de iluminare încastrat în tavan, 600 × 600 mm; 1 buc. Sistem de monitorizare a concentrației de oxigen; 2 buc. Stație de vizualizare de 27 inch, conform Caietului de sarcini și Anexei cu specificațiile tehnice.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 30231300 Display screens, 31524100 Ceiling light fittings, 38432100 Gas-analysis apparatus, 42513200 Refrigerating equipment, 42520000 Ventilation equipment, 44112310 Partition walls, 44221100 Windows, 44221230 Sliding doors