623771-2026 - Competition
Greece – Calibration services – Παροχή υπηρεσιών συντήρησης, επισκευής και βαθμονόμησης των σταθερών και φορητών ανιχνευτών ραδιενέργειας των Τελωνειακών Αρχών.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Παροχή υπηρεσιών συντήρησης, επισκευής και βαθμονόμησης των σταθερών και φορητών ανιχνευτών ραδιενέργειας των Τελωνειακών Αρχών.
Description: Παροχή υπηρεσιών συντήρησης, επισκευής και βαθμονόμησης των σταθερών και φορητών ανιχνευτών ραδιενέργειας των Τελωνειακών Αρχών
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50433000 Calibration services
Additional classification (cpv): 50410000 Repair and maintenance services of measuring, testing and checking apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Παροχή υπηρεσιών συντήρησης, επισκευής και βαθμονόμησης των σταθερών και φορητών ανιχνευτών ραδιενέργειας των Τελωνειακών Αρχών
Description: Α) Η συντήρηση, επισκευή και βαθμονόμηση των σταθερών συστημάτων ανίχνευσης ραδιενέργειας (σύνολο 58) και των υποστηρικτικών υπολογιστικών συστημάτων (7 εξυπηρετητές και 11 σταθμοί εργασίας), που έχουν εγκατασταθεί στα Τελωνεία. Β) Η συντήρηση, επισκευή και βαθμονόμηση φορητών ανιχνευτών ραδιενέργειας που έχουν διατεθεί στα Τελωνεία και στις ΚΟΕ (σύνολο 350).Γ) Η συντήρηση, επισκευή και βαθμονόμηση των φορητών συσκευών ανίχνευσης ραδιενεργών υλικών που έχουν παραχωρηθεί στην Ε.Ε.Α.Ε. και σε συνεργαζόμενα Πανεπιστήμια με την Ε.Ε.Α.Ε.
Main classification (cpv): 50411000 Repair and maintenance services of measuring apparatus
Additional classification (cpv): 50433000 Calibration services
Quantity: 1
Options:
Description of the options: Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 248.000,00 € (διακοσίων σαράντα οκτώ χιλιάδων ευρώ) συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24 % (προϋπολογισμός χωρίς Φ.Π.Α.: 200.000,00 € πλέον Φ.Π.Α. ύψους: 48.000,00 €), σε βάρος του ΑΛΕ 2420389001, «Λοιπές αμοιβές & έξοδα συντηρήσεων & επισκευών», Ειδικός Φορέας 1024-801-0000000. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται για χρονικό διάστημα ενός (1) έτους, ήτοι 12 μηνών και εκκινεί από την ημερομηνία υπογραφής της σύμβασης και ανάρτησης αυτής στο ΚΗΜΔΗΣ.