See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Fysioterapeuttjänster 2026:1
Description: Upphandling av fysioterapeuttjänster till Kriminalvårdens verksamhetsställen Tidaholm, Hall, Norrtälje och Gävle, Kalmar, Umeå, Skänninge, Hinseberg, Karlskoga, Kumla, Salberga, Hällby och Saltvik.
Internal identifier: 2026-5779
Main features of the procedure: Förenklat förfarande
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85142100 Physiotherapy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Fysioterapeuttjänster Kriminalvården 2026:1
Description: Fysioterapeuttjänster till Kriminalvården
Internal identifier: 1947699-0
Main classification (cpv): 85000000 Health and social work services
Lot: LOT-0002
Title: AO 1 Tidaholm
Description: Fysioterapeuttjänster
Internal identifier: 1949521-1
Lot: LOT-0003
Title: AO 2 Hall
Internal identifier: 1949522-2
Lot: LOT-0004
Title: AO 3 Norrtälje
Internal identifier: 1949523-3
Lot: LOT-0005
Title: AO 4 Gävle
Internal identifier: 1949688-4
Lot: LOT-0006
Title: AO 5 Kalmar
Internal identifier: 1949689-5
Lot: LOT-0007
Title: AO 6 Umeå
Internal identifier: 1949695-6
Lot: LOT-0008
Title: AO 7 Skänninge
Internal identifier: 1949697-7
Lot: LOT-0009
Title: AO 8 Hinseberg
Internal identifier: 1949698-8
Lot: LOT-0010
Title: AO 9 Karlskoga
Internal identifier: 1949699-9
Lot: LOT-0011
Title: AO 10 Kumla
Internal identifier: 1949700-10
Lot: LOT-0012
Title: AO 11 Salberga
Internal identifier: 1949701-11
Lot: LOT-0013
Title: AO 12 Hällby
Internal identifier: 1949703-12
Lot: LOT-0014
Title: AO 13 Saltvik
Internal identifier: 1949704-13
624019-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sjukgymnasttjänster – Fysioterapeuttjänster 2026:1
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fysioterapeuttjänster 2026:1
Intern identifierare: 2026-5779
Förfarandets viktigaste kännetecken: Förenklat förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85142100 Sjukgymnasttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1947699-0
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: AO 1 Tidaholm
Beskrivning: Fysioterapeuttjänster
Intern identifierare: 1949521-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: AO 2 Hall
Intern identifierare: 1949522-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: AO 3 Norrtälje
Intern identifierare: 1949523-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: AO 4 Gävle
Intern identifierare: 1949688-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: AO 5 Kalmar
Intern identifierare: 1949689-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: AO 6 Umeå
Intern identifierare: 1949695-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: AO 7 Skänninge
Intern identifierare: 1949697-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: AO 8 Hinseberg
Intern identifierare: 1949698-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: AO 9 Karlskoga
Intern identifierare: 1949699-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: AO 10 Kumla
Intern identifierare: 1949700-10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: AO 11 Salberga
Intern identifierare: 1949701-11
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: AO 12 Hällby
Intern identifierare: 1949703-12
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: AO 13 Saltvik
Intern identifierare: 1949704-13