2. Procedure
Procedure
Title: PD: „II/366 Prostějov - přeložka silnice - 2.etapa“
Description: Předmětem plnění veřejné zakázky je zpracování projektové dokumentace, v rámci které požaduje objednatel řešit 2. etapu přeložky silnice II/366, jejímž účelem je odklon tranzitní dopravy přijíždějící od Plumlova mimo centrum města Prostějova. Trasa obchvatu je situována v nezastavěném území v severozápadní části města Prostějova a dále povede přes k.ú. obcí Smržic a Mostkovic a je v souladu se Zásadami územního rozvoje Olomouckého kraje. Začátek obchvatu je navržen v místě nyní realizované okružní křižovatky na ul. Za Kosteleckou, která je součástí stavby severovýchodního obchvatu města Prostějova. Z okružní křižovatky vede trasa obchvatu severozápadně k silnici II/37760, kterou následně kopíruje s mírnými úpravami poloměrů směrového vedení v souladu s ČSN 73 6101 až do prostoru stávající stykové křižovatky silnice II/150 se silnicí III/37762 a silnicí III/37760 u hřbitova a parku se solárními panely u Mostkovic, kde bude ukončena novou stykovou křižovatkou (varianta 3 ve Vyhledávací studii). Z hlediska rozsahu střetu s urbanizovaným prostředím je zájmové území příznivé k zastavěnému území, trasa přiléhá pouze na konci u napojení na stávající sil. II/150, a to na vzdálenost cca 140 m. Střet s technickým vybavením nastává pouze na konci trasy u napojení na stávající sil. II/150. Střet s inženýrskými sítěmi bude řešen přeložkou. Zákresy průběhu stávajících sítí byly dle podkladů od jejich správců zaneseny do situace a bylo stanoveno jejich dotčení. Trasa obchvatu, až na napojení na sil. II/150 na konci trasy, je u všech variant stejná. Trasa byla navržena dle platných ČSN 73 6101 a 73 6102. Komunikace je navržena v kategorii S7,5/90. Šířka jízdního pruhu je navržena 3,25m, šířka vodícího proužku 0,25m, šířka zpevněné krajnice 0,50m. Příčný sklon je na celé trase obchvatu roven 2,50 %. Na rameni stykové křižovatky směrem do Prostějova je sklon dle tab.9 ČSN 73 6101 roven 4,00 %. Stávající stav je takový, že veškerá doprava je vedena po silnici II/150 (ul. Plumlovská) směrem do centra města, popř. část vozidel odbočuje směrem na Držovice a okolní obce po stávajících sil. III. tříd. Od začátku trasy po km cca 1,700 je trasa obchvatu vedena po zemědělsky využívaných pozemcích. Poté již trasa kopíruje stávající sil. III/37760 a na konci se napojuje na stávající sil. II/150 pomocí stykové křižovatky. Na začátku trasy se obchvat napojuje na již budovaný severovýchodní obchvat Prostějova a pokračuje dále až do km 1,500, kde kříží sil. III/37762. V tomto místě vznikne úrovňové křížení (dle modelu dopravy, který je vhodné provést po vybudování severovýchodního obchvatu, se určí, zda se bude jednat o sjezd, popř. křižovatku). Od tohoto místa již obchvat s mírnými směrovými změnami kopíruje stávající sil. III/37760 a na konci se napojuje na stávající sil. II/150 u hřbitova pomocí stykové křižovatky (varianta 3). Řešená varianta má navržené samostatné pruhy pro pravé a levé odbočení směrem z obchvatu do Prostějova i v opačném směru z Prostějova na obchvat. V rámci stykové křižovatky obchvatu se stávající silnicí II/150 bude zrušeno napojení silnice III/37761 na silnici II/150. Stávající silnice III/37761 bude překvalifikována na místní komunikaci a na jejím konci před současným napojením na silnici II/150 je navrženo obratiště (mezi fotovoltaickými panely a hřbitovem). Převedena na místní komunikaci bude také silnice III/37760, která bude v prostoru mezi hřbitovem a stávajícím vodojemem přerušena (rekultivací), tak aby z ní nebylo možné najíždět na stávající silnici II/150. Rovněž na jejím konci je navrženo obratiště. Pro obsluhu vodojemu a přilehlých parcel je ze stávající silnice II/150 navržen sjezd. Dále bude na silnici III/37762 za mostem přes Hloučelu usazeno přepažující zábradlí zamezující průjezdu osobních vozidel přes tento most. Silnice bude na obou stranách mostu sloužit jako obsluha území pro okolní pozemky, na kterých se plánuje nová zástavba. Pro cyklisty bude most průjezdný. V rámci území se nacházejí také sítě technického vybavení území – energetická vedení (VVN), sdělovací vedení a plynovody. Součástí zpracování projektové dokumentace ve stupni DSP a DPS budou přeložky inženýrských sítí. Podél obchvatu bude řešena oboustranná stromová alej. Zhotovitel provede vyhodnocení budoucích odpadů a navrhne způsob jejich maximálního možného zpětného využití ve stavbě, případně jejich recyklaci (odvoz na recyklační skládku) neho jeho odstranění (odvoz na skládku). Předpokládané investiční náklady činí 231 mil. Kč bez DPH. Projektová dokumentace ve všech stupních bude zpracována metodou BIM, tj. včetně zpracování informačního modelu stavby (IMS) a informačních kontejnerů. Podrobná specifikace závazných požadavků na využití metody BIM je uvedena v dokumentech: BIM protokol včetně jeho příloh: 1. Požadavky na výměnu informací (EIR), 2. (Předběžný) Plán realizace BIM.
Internal identifier: PD II366 Prostějov přeložka silnice
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: dle ZZVZ
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
Additional classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71322100 Quantity surveying services for civil engineering works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: uvedeno v ZD a SML