624512-2026 - Competition
Hungary – Cleaning products – K2688 Tisztítószer beszerzése
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: K2688 Tisztítószer beszerzése
Description: Dinamikus beszerzési rendszer létrehozása tisztítószer, tisztító eszközök és háztartási higiéniai termékek tárgyában.
Internal identifier: EKR001322022026
Type of procedure: Other multiple stage procedure
Main features of the procedure: Ajánlatkérő a részletes szerződéses feltételeket a DBR-ben megvalósítandó konkrét közbeszerzések során az egyes beszerzési igényekhez viszonyítva határozza meg. Ajánlatkérő tájékoztató jelleggel a részvételre jelentkezők rendelkezésére bocsát egy általános alkalmazandó szerződéses feltételeket a közbeszerzési dokumentumok részeként.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39830000 Cleaning products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Dinamikus beszerzési rendszer létrehozása, amelynek tárgya tisztítószer, tisztító eszközök és háztartási higiéniai termékek beszerzése. Ajánlatkérő a Közbeszerzési Dokumentumokban ismerteti azokat a termékköröket és jellemzőiket, amelyek megvalósítása érdekében a tisztítószer, tisztító eszközök és háztartási higiéniai termékek beszerzésére dinamikus beszerzési rendszert (továbbiakban DBR) kíván létrehozni. Ajánlatkérő a DBR-t az alábbi három kategóriára osztva hozza létre: I. Tisztítószer, II. Tisztító eszközök, III. Háztartási higiéniai termékek. I. kategória: Tisztítószer becsült összmennyisége: 66.557 db II. kategória: Tisztító eszközök becsült összmennyisége: 8.262 db III. kategória: Háztartási higiéniai termékek becsült összmennyisége: 84.350 db A fentiekben megadott becsült mennyiségek a DBR teljes idejére (24 hónapra) vonatkoztatva kerültek meghatározásra a korábbi felhasználási tapasztalatok alapján, ezen mennyiségek kizárólag tájékoztató jellegű becsült mennyiségi adatok, a ténylegesen beszerzésre kerülő mennyiség ezektől eltérhet. A rendszer keretében odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje a fentebb megadott várható összmennyiség 50%-a lesz. A referenciákra vonatkozó maximális követelmény a rendszer keretében odaítélendő egyes szerződések várható maximális nagyságrendje alapján került megállapításra a BT-750-es pontban. A DBR-ben megvalósítandó konkrét közbeszerzésre vonatkozó pontos műszaki leírást és szerződéses feltételeket (beleértve – egyebek mellett – a szállítási határidőre vonatkozó előírásokat is) Ajánlatkérő az ajánlattételi felhívás megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre. Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján fenntartja annak a lehetőségét, hogy a DBR-ben megvalósítandó konkrét közbeszerzések során - a konkrét közbeszerzések tárgyától és jellegétől függően - részajánlat-tételi lehetőséget határozzon meg az ajánlattételi felhívásban az abban foglalt konkrét beszerzési igényre vonatkozóan. Ajánlatkérő fenntartja a jogot arra, hogy a DBR ajánlattételi szakaszában, a konkrét közbeszerzés megvalósítása során, a benyújtandó ajánlati dokumentumok, vagy adott esetben a szerződéskötési feltételek között előírja a beszerzésre kerülő termékkel kapcsolatban megfelelőségi nyilatkozatok, tanúsítványok, vagy egyéb igazolások benyújtását is. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy a szerződés tárgyát képező egyes termékek beszerzési mennyisége kizárólag tájékoztató jellegű becsült mennyiség, amelytől Ajánlatkérő jogosult eltérni, valamint Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy az eljárás nem keletkeztet részére lehívási kötelezettséget. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy a közbeszerzési dokumentumokban esetlegesen előforduló meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre történő hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezés minden esetben értendő. A Kr. 46. § (5) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja továbbá a figyelmet arra is, hogy a közbeszerzési dokumentumokban esetlegesen előforduló szabvány, műszaki engedély, műszaki előírások, műszaki ajánlás megnevezése mellett is a "vagy azzal egyenértékű" kifejezés minden esetben értendő. Az egyenértékűséget ajánlattevőnek a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia ajánlatában. Ajánlatkérő továbbá fenntartja a jogot, hogy a DBR-ben megvalósítandó konkrét közbeszerzés(ek) eredményeként keretszerződést kössön, amelyben keretösszeg kerül meghatározásra 70%-os ajánlatkérői lehívási kötelezettséggel, és emellett a szerződés tárgyát képező egyes termékek beszerzési mennyisége kizárólag tájékoztató jellegű becsült mennyiséggel, amelytől Ajánlatkérő jogosult eltérni. Ajánlatkérő előírja, hogy a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet 7.§ (2) bekezdése szerint mindegyik, ajánlattevő által megajánlott hivatkozott rendelet (1) bekezdése szerinti terméktípus esetében: - tisztítószerek, kézi és gépi mosogatószer legalább 50%-ának I. típusú ökocímkével kell rendelkeznie. - szappanok esetében a megajánlott termékek legalább 90%-ának I. típusú ökocímkével kell rendelkeznie. - egészségügyi és háztartási papírtermékek, illetve háztartáshigiéniai papírok esetében a megajánlott termékek legalább 90%- ának I. típusú ökocímkével kell rendelkeznie. Az eljárás második részében az beárazandó költségtáblában azon termékek esetében kell majd becsatolni az igazoló pdf dokumentumot vagy linket megjelölni, melyekre a fent hivatkozott rendelet irányadó. I. típusú ökocímke: a Kbt. 3. § 3. pontja szerinti olyan címke, mely az áru vagy szolgáltatás környezeti teljesítményét igazolja figyelemmel annak teljes életciklusára, és amelynek minősítése megfelel az ISO 14024 szerinti szabványrendszer szerinti előírásoknak, valamint a Kbt. 59. § (1) bekezdésében meghatározott feltételeknek. A Kbt. 59. § (3) bekezdése szerint ajánlatkérő a megfelelés igazolásaként minden olyan címkét elfogad, amely bizonyítja, hogy a megajánlott, áru egyenértékű címkézési követelményeknek megfelel. Ha a gazdasági szereplő bizonyítja, hogy rajta kívül álló ok miatt nem volt lehetősége az ajánlatkérő által felhívásban megadott vagy azzal egyenértékű címkének az ajánlattételi határidőig rendelkezésre álló időn belül történő megszerzésére, az ajánlatkérő a követelmények teljesítésének bizonyítására alkalmas egyéb eszközt – különösen a gyártó műszaki dokumentációját – is elfogadja, ha a gazdasági szereplő bizonyítja, hogy az általa szállítandó áru megfelel az adott címke követelményeinek vagy – a (2) bekezdésben foglaltak esetén – az ajánlatkérő által megadott követelményeknek.
Internal identifier: EKR001322022026/1
Additional classification (cpv): 39224000 Brooms and brushes and other articles of various types, 33760000 Toilet paper, handkerchiefs, hand towels and serviettes