624513-2026 - Competition
Sweden – Investigation and security services – Personskyddsväktare
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitlePersonskyddsväktare
DescriptionSveriges Radio upphandlar väktare för personskydd.
Type of procedureRestricted
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 79700000 Investigation and security services
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131705:Lot:1
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personskyddsväktare
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001