624536-2026 - Competition
Poland – Construction work – Modernizacja i przebudowa Bloku Operacyjnego Oddziału Kardiochirurgii - ETAP I
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Modernizacja i przebudowa Bloku Operacyjnego Oddziału Kardiochirurgii - ETAP I
Description: Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja i przebudowa Bloku Operacyjnego Oddziału Kardiochirurgii- ETAP I. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załączniki nr 2b, 3 i 4 do SWZ.
Internal identifier: DZ.3321.219.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71200000 Architectural and related services, 71320000 Engineering design services, 79930000 Specialty design services, 45210000 Building construction work, 45215100 Construction work for buildings relating to health, 71220000 Architectural design services, 45400000 Building completion work, 71248000 Supervision of project and documentation, 79932000 Interior design services, 45215130 Clinic construction work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45311200 Electrical fitting work, 45312000 Alarm system and antenna installation work, 45314000 Installation of telecommunications equipment, 45316000 Installation work of illumination and signalling systems, 45317000 Other electrical installation work, 45320000 Insulation work, 45323000 Sound insulation work, 45232460 Sanitary works, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 45343000 Fire-prevention installation works, 45350000 Mechanical installations, 45351000 Mechanical engineering installation works, 45410000 Plastering work, 45420000 Joinery and carpentry installation work, 45421000 Joinery work, 45422000 Carpentry installation work, 45432130 Floor-covering work, 45431000 Tiling work, 45432000 Floor-laying and covering, wall-covering and wall-papering work, 45440000 Painting and glazing work, 45441000 Glazing work, 45442000 Application work of protective coatings, 45450000 Other building completion work, 45451000 Decoration work, 39100000 Furniture, 39130000 Office furniture, 80511000 Staff training services, 80500000 Training services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot zamówienia zgodnie z opisem zawartym w SWZ, umowie oraz zgodnie z: a) Programem funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ b) warunkami wynikającymi z obowiązujących przepisów technicznych i Prawa Budowlanego; c) wymaganiami wynikającymi z obowiązujących Polskich Norm, Warunków Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych i przepisów związanych; d) zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i ustalonymi zwyczajami. Przy realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca wszelkie materiały wykończeniowe, niezbędne do realizacji przedmiotowego zadania, zakupi we własnym zakresie w ramach kosztów określonych w niniejszej umowie. Materiały stosowane przez Wykonawcę muszą być dopuszczone do stosowania w budownictwie w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.) i Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1213 z późn. zm.) oraz zaakceptowane przez Zamawiającego. 3.4. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, jednakże w każdej takiej sytuacji Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne do opisanych w powyższy sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym W takich sytuacjach ewentualne wskazania należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. 3.5. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia na zasadach określonych w umowie. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy stanowią załączniki do SWZ. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT 13.1. Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie kryteriów określonych w SWZ oraz ich wag. Oferty oceniane będą punktowo odrębnie w odniesieniu do poszczególnych Zadań. W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad: KRYTERIUM CENA waga: 60 % KRYTERIUM GWARANCJA I RĘKOJMIA waga: 40 %
Additional classification (cpv): 71220000 Architectural design services, 71320000 Engineering design services, 79930000 Specialty design services, 45210000 Building construction work, 45215100 Construction work for buildings relating to health, 45300000 Building installation work, 45400000 Building completion work, 71248000 Supervision of project and documentation, 79932000 Interior design services, 45215130 Clinic construction work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45311200 Electrical fitting work, 45312000 Alarm system and antenna installation work, 45314000 Installation of telecommunications equipment, 45316000 Installation work of illumination and signalling systems, 45317000 Other electrical installation work, 45320000 Insulation work, 45323000 Sound insulation work, 45232460 Sanitary works, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 45343000 Fire-prevention installation works, 45350000 Mechanical installations, 45351000 Mechanical engineering installation works, 45410000 Plastering work, 45420000 Joinery and carpentry installation work, 45421000 Joinery work, 45422000 Carpentry installation work, 45432130 Floor-covering work, 45431000 Tiling work, 45432000 Floor-laying and covering, wall-covering and wall-papering work, 45440000 Painting and glazing work, 45441000 Glazing work, 45442000 Application work of protective coatings, 45450000 Other building completion work, 45451000 Decoration work, 39100000 Furniture, 39130000 Office furniture, 39134000 Computer furniture, 80511000 Staff training services, 80500000 Training services
Options:
Description of the options: § 14a. Prawo opcji 1. Zmawiającemu przysługuje prawo do skorzystania z tzw. „prawa opcji” polegającego na możliwości zlecenia Wykonawcy świadczenia usług nadzoru autorskiego nad realizacją Etapu II i Etapu III robót budowalnych, zgodnie z zakresem określonym w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz dokumentacji stanowiącej załącznik do Umowy. 2. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zmawiającego, a nie jego zobowiązaniem, Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji, w całości lub w części, nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń wobec Zamawiającego. Niewykorzystanie prawa opcji pozostaje bez wpływu na wynagrodzenie należne Wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia podstawowego. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości określonej w §23 ust. 1 lit. e) Umowy. Wynagrodzenie to obejmuje wykonanie całości usług objętych prawem opcji i wyczerpuje wszelkie roszczenia Wykonawcy z tego tytułu. Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie, jeżeli rzeczywista pracochłonność lub zakres czynności niezbędnych do należytego wykonania usług okażą się większe od przewidywanych. 4. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, określającego zakres usług objętych opcją. Świadczenie usług objętych prawem opcji rozpoczyna się od dnia wskazanego w oświadczeniu Zamawiającego. 5. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy. 6. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie do 4 lat od zakończenia realizacji Etapu I tj. podpisania Protokołu Odbioru Etapu I – część druga (końcowego). 7. Do realizacji usług objętych prawem opcji stosuje się odpowiednio postanowienia Umowy dotyczące nadzoru autorskiego oraz pozostałe postanowienia Umowy, o ile postanowienia niniejszego paragrafu nie stanowią inaczej. Sposób wykonywania usług realizowanych w ramach prawa opcji jest tożsamy ze sposobem wykonywania nadzoru autorskiego określonym w §14 Umowy. 8. Potwierdzeniem należytego wykonania usług objętych prawem opcji będzie podpisanie przez Strony Protokołu Odbioru Nadzoru Autorskiego nad realizacją Etapu II i Etapu III robót budowalnych. Odbiór rozpocznie się w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego nie dłuższym niż 5 dni roboczych od daty zakończenia robót budowalnych. 9. Zapłata wynagrodzenia za usługi wykonane w ramach prawa opcji nastąpi po podpisaniu Protokołu Odbioru, o którym mowa w ust. 8, na zasadach określonych w §23 i §24 Umowy. 10. Okres realizacji usługi w ramach prawa opcji rozpoczyna się w dniu określonym w złożonym przez Zamawiającego oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji i trwa do dnia zakończenia świadczenia usługi nadzoru nad robotami budowlanymi realizowanymi w Etapach II i III.