624605-2026 - Competition
Finland – Locksmith services – Heka viiden kohteen lukituksen uusinta
Contract or concession notice – standard regime
Services - Works
2. Procedure
Procedure
TitleHeka viiden kohteen lukituksen uusinta
DescriptionHelsingin kaupungin asunnot Oy:n viidessä (5) kohteessa uusitaan asuntojen ja yleisten tilojen lukitukset elektromekaanisiksi tarjouspyynnön asiakirjojen mukaisessa laajuudessa, sisltäen kaikki määräluetteloissa merkittyjen tuotteiden vaihto/ asennustyöt. Hankinta on jaettu kahteen (2) osaan (kilpailutukseen osa-alueeseen). Osa 1: Kohde 1413 Messitytönkatu 5, sijaitsee osoitteessa Messitytönkatu 5, 00180 Helsinki ja 1416 Messitytönkuja 4. sijaitsee osoitteessa Messitytönkuja 4 00180 Helsinki. Osa: 2 Kohde 2405 Tulisuontie 4, sijaitsee osoitteessa Tulisuontie 4, 00820 Helsinki, 2410 Kreijarinkuja 1, sijaitsee osoitteessa Kreijarinkuja 1, 00820 Helsinki ja 2713 Fallpakankuja 5, sijaitsee osoitteissa Fallpakankuja 5 ja 8, 00970 Helsinki Tarkempi kuvaus hankinnan kohteesta löytyy tarjouspyynnön liitteistä. Urakassa noudatetaan YSE-ehtoja. Valintaperusteet Sopimuskumppaniksi valitaan kaikki soveltuvuus- ja vähimmäisvaatimukset täyttävä tarjoaja, joka on tarjonnut alhaisimman kokonaishinnan. Tarkempi kuvaus valinnasta on kuvattu kohdassa Päätöksenteon perusteet.
Internal identifier626785
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Additional nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 98395000 Locksmith services
5. Lot
LotLOT-0001
Titleosa 1 , 2 kohdetta: 1413,1416
DescriptionHelsingin alueella kaksi eri kohdetta. 1413 Messitytönkatu 5, sijaitsee osoitteessa Messitytönkatu 5, 00180 Helsinki 1416 Messitytönkuja 4. sijaitsee osoitteessa Messitytönkuja 4 00180 Helsinki. Katso liitteenä olevat asiakirjat,urakka-ohjelma, työselostukset ja suunnitelmat.
Internal identifier1-0
Options
Description of the optionsOsa-alue sisältää massaluettelossa nimettyjen tuotteiden ja niiden asennusten suorittamista tarpeen mukaisesti. Optioiden arvo on enintään 10% hankinnan arvosta.
LotLOT-0002
Titleosa 2, 3 kohdetta: 2405,2409, 2713
DescriptionHelsingin alueella useita eri kohteita. 2405 Tulisuontie 4, sijaitsee osoitteessa Tulisuontie 4, 00820 Helsinki 2410 Kreijarinkuja 1, sijaitsee osoitteessa Kreijarinkuja 1, 00820 Helsinki 2713 Fallpakankuja 5, sijaitsee osoitteissa Fallpakankuja 5 ja 8, 00970 Helsinki Katso liitteenä olevat asiakirjat,urakka-ohjelma, työselostukset ja suunnitelmat.
Internal identifier2-1