2. Procedure
Procedure
Title: Littoisten monitoimitalon siivous- ja ruokapalvelu
Description: Kaarinan kaupungin Tila- ja ravintopalvelut pyytää tarjousta Littoisten Monitoimitalon liikuntatilojen, päiväkodin ja varahoidon (n. 2500 m2) ylläpito- ja perussiivouksesta sekä päiväkodin ruokapalveluista ajalle 1.1.2027-31.12.2028, jonka jälkeen sopimusta voidaan tilaajan päätöksellä jatkaa alkuperäisin ehdoin kahdella (2) yhden (1) vuoden pituisella optiolla (1.1.2029-31.12.2029 ja 1.1.2030-31.12.2030). Optiokausien käyttöönotosta tehdään erilliset päätökset. Tarkemmat kuvaukset palvelun sisällön ja laadun tuottamiseksi on selvitetty tämän tarjouspyynnön lisäksi sen liitteissä. Kohde esitellään to 24.9.2026 klo 15.00 alkaen. Esittelytilaisuuteen on ilmoittauduttava 21.9.2026 klo 12.00 mennessä. Tarkemmat tiedot kohde-esittelystä ja ilmoittautumisesta toimittajapalvelun kohdasta "Hankinta". Tarjouksen jättäminen edellyttää osallistumista kohde-esittelyyn, osallistumatta jättäneen tarjoajan tarjous hylätään tarjouspyynnön vastaisena.
Internal identifier: KNA/1858/02.08.00.00/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
Additional classification (cpv): 55500000 Canteen and catering services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-056678-LOT-0001