See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: PH-CL-04 Execuție rețele de alimentare cu apă și canalizare în Aluniș și Bertea
Description: Contractul de lucrari „Executie retele de alimentare cu apa si canalizare in Alunis si Bertea” cuprinde: Localitatea Aluniș OBIECT 1: Extindere rețea de canalizare menajera in localitatea Aluniș -Extindere rețea de canalizare menajera – 30.074,00 ml; -Cămine de vizitare – 1.316,00 buc -Racorduri – 1.476,00 buc OBIECT 2: Stații de pompare apa uzata si conducte de refulare in localitatea Aluniș -Construirea stații de pompare ape uzate – 18 buc; -Conducta de refulare noua – 3.124,00 m -Cămine amplasate pe conductele de refulare – 37,00 buc OBIECT 3: Extindere rețea de alimentare cu apa in localitatea Aluniș -Extindere rețea de distribuție – 22.478,00 ml -Cămine de vane – 132,00 buc -Cămine de branșament – 1.082,00 buc; -Hidranți de incendiu – 38,00 buc OBIECT 4: Stații de pompare apa potabila -Construire stații de ridicare a presiunii pe rețeaua de distribuție apa potabilă – 2 buc. Localitatea Bertea OBIECT 5: Extindere rețea de canalizare menajera in localitatea Bertea -Extindere rețea de canalizare menajera – 18.331,00 ml; -Cămine de vizitare – 805,00 buc -Racorduri – 960,00 buc OBIECT 6: Stații de pompare apa uzata si conducte de refulare in localitatea Bertea -Construirea stații de pompare ape uzate – 13 buc; -Conducta de refulare noua – 2.307,00 m -Cămine amplasate pe conductele de refulare – 28,00 buc Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni, respectiv 1095 zile f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Operatorii economici interesați pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va raspunde, în mod consolidat, tuturor solicitarilor de clarificări/informații suplimentare în legatură cu documentația astfel: - cu 10 zile inainte de data limită de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificări depuse cu 19 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnatură electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat. Orice referire din cuprinsul prezentei documentatii de atribuire, (inclusiv a prezentului caiet de sarcini), prin care se indica o anume origine, sursa, productie, un procedeu special, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie si/sau o licenta de fabricație, un standard, o autorizare /certificare/atestare, un serviciu sau o cerinta se va citi si interpreta ca fiind insotita de mentiunea „sau echivalent”.
Internal identifier: 16826034/2023/CL4,;16826034_2023_PAAPD1401000
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contractul de lucrari „Executie retele de alimentare cu apa si canalizare in Alunis si Bertea” cuprinde: Localitatea Aluniș OBIECT 1: Extindere rețea de canalizare menajera in localitatea Aluniș -Extindere rețea de canalizare menajera – 30.074,00 ml; -Cămine de vizitare – 1.316,00 buc -Racorduri – 1.476,00 buc OBIECT 2: Stații de pompare apa uzata si conducte de refulare in localitatea Aluniș -Construirea stații de pompare ape uzate – 18 buc; -Conducta de refulare noua – 3.124,00 m -Cămine amplasate pe conductele de refulare – 37,00 buc OBIECT 3: Extindere rețea de alimentare cu apa in localitatea Aluniș -Extindere rețea de distribuție – 22.478,00 ml -Cămine de vane – 132,00 buc -Cămine de branșament – 1.082,00 buc; -Hidranți de incendiu – 38,00 buc OBIECT 4: Stații de pompare apa potabila -Construire stații de ridicare a presiunii pe rețeaua de distribuție apa potabilă – 2 buc. Localitatea Bertea OBIECT 5: Extindere rețea de canalizare menajera in localitatea Bertea -Extindere rețea de canalizare menajera – 18.331,00 ml; -Cămine de vizitare – 805,00 buc -Racorduri – 960,00 buc OBIECT 6: Stații de pompare apa uzata si conducte de refulare in localitatea Bertea -Construirea stații de pompare ape uzate – 13 buc; -Conducta de refulare noua – 2.307,00 m -Cămine amplasate pe conductele de refulare – 28,00 buc Valoarea contractului include Rezerva de implementare (sume provizionate) conform celor mentionate in Cap.4, Sectiunea 4 - Liste de cantitati, Cantitati Provizionate, respectiv 1.200.000,00 lei, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate la nivelul formularului de propunere financiara reprezinta suma fixa nominala, nemodificabila” si sunt incluse in valoarea estimata a contractului. Contractul se compune din durata de executie a lucrarilor care este de 24 de luni de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42131390 Assemblies of valves, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45232431 Wastewater pumping station, 45310000 Electrical installation work, 45332000 Plumbing and drain-laying work