625331-2026 - Competition
Denmark – Insurance services – Brøndby Kommune - indkøb af forsikringer
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleBrøndby Kommune - indkøb af forsikringer
DescriptionBrøndby Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvarsforsikring for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring, katastrofedækningKollektiv ulykkesforsikring - kommunal bestyrelseKollektiv ulykkesforsikring - frivillig indsatsLystfartøjsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Internal identifier289814818
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleBygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
DescriptionBrøndby Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
Internal identifier289816129-0
Main classification (cpv): 66515000 Damage or loss insurance services
Options
Description of the optionsJf. udbudsmateriale
LotLOT-0002
TitleErhvervs- og produktansvarsforsikring
DescriptionBrøndby Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Internal identifier289816147-1
Main classification (cpv): 66516000 Liability insurance services
LotLOT-0003
TitleAnsvarsforsikring for plejeanbragte børn
DescriptionBrøndby Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn
Internal identifier289816179-2
LotLOT-0004
TitleMotorkøretøjsforsikring
DescriptionBrøndby Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring
Internal identifier289816219-3
Main classification (cpv): 66514110 Motor vehicle insurance services
LotLOT-0005
TitleArbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
DescriptionBrøndby Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
Internal identifier289816267-4
Main classification (cpv): 66512100 Accident insurance services
LotLOT-0006
TitleKollektiv ulykkesforsikring - kommunal bestyrelse
DescriptionBrøndby Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring - kommunal bestyrelse
Internal identifier289816551-5
LotLOT-0007
TitleKollektiv ulykkesforsikring - frivillig indsats
DescriptionBrøndby Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring - frivillig indsats
Internal identifier289816709-6
LotLOT-0008
TitleLystfartøjsforsikring
DescriptionBrøndby Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Lystfartøjsforsikring
Internal identifier289816737-7
LotLOT-0009
TitleKriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
DescriptionBrøndby Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Internal identifier289816774-8
Main classification (cpv): 66515410 Financial loss insurance services