625436-2026 - Competition
Poland – Supervision of building work – Pełnienie funkcji inspektora nadzoru dla zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 559 w km 45+060 do km ok. 46+730 w m. Maszewo Duże, gm. Stara Biała – nr postępowania 174/26
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitlePełnienie funkcji inspektora nadzoru dla zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 559 w km 45+060 do km ok. 46+730 w m. Maszewo Duże, gm. Stara Biała – nr postępowania 174/26
Description1. Pełnienie funkcji inspektora nadzoru dla zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 559 w km 45+060 do km ok. 46+730 w m. Maszewo Duże, gm. Stara Biała – nr postępowania 174/26 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia znajduje się w Część IV SWZ – Ogólne Warunki Umowy. 3. W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 4. W przypadku odniesienia się w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 5. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 6. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości 627 306,36 zł netto. W zakresie usług podobnych Zamawiający przewiduje pełnienie nadzoru nad wykonaniem następujących robót: - robót przygotowawczych - robót w zakresie gospodarki zielenią - robót rozbiórkowych - robót ziemnych - podbudowy - instalowania urządzeń ochronnych - ław, krawężników, obrzeży i nawierzchni - wzmocnienie podłoża gruntowego - urządzeń bezpieczeństwa ruchu - robót w zakresie organizacji ruchu i BRD - robót wykończeniowych - robót w zakresie kanalizacji deszczowej i sanitarnej - robót w zakresie wodociągów i rurociągów - robót w branży telekomunikacyjnej - robót w branży elektroenergetycznej - budowy oświetlenia drogowego W/w usługa nadzoru dotyczy odcinka na którym będą wykonywanie roboty budowlane i/lub odcinków przyległych. 7. Wykonawca zobowiązany jest posiadać aktualne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) za szkody wyrządzone podczas realizacji umowy w przedmiocie umowy oraz osobom trzecim na cały okres obowiązywania umowy i na sumę gwarancyjną nie niższą niż 500 000,00. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania kopii ww. polisy w terminie do 7 dni od dnia zawarcia umowy. Pod warunkiem zachowania ciągłości ubezpieczenia Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawiania w toku trwania umowy kilku polis potwierdzających posiadanie ubezpieczenia OC. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kopii kolejnej polisy w terminie 7 dni od upływu terminu ważności poprzedniej polisy. Jeżeli Wykonawca nie wywiąże się z powyższego, Zamawiający naliczy Wykonawcy kary umowne w wysokości określonej w umowie. W przypadku braku przedłożenia polisy w terminie do 30 dni od dnia zawarcia umowy Zamawiającemu będzie przysługiwało prawo odstąpienia od umowy 8. Zamawiający wymaga, aby usługa nadzoru inwestorskiego była realizowana w terminie od daty podpisania umowy do momentu zakończenia i rozliczenia kontraktu będącego przedmiotem nadzoru tj. W okresie do 81 miesięcy od daty podpisania umowy w tym: Etap I: − do 18 miesięcy od daty podpisania umowy – okres pełnienia nadzoru nad robotami budowlanymi, − do 21 miesięcy od daty podpisania umowy – pełnienie nadzoru w okresie w jakim Wykonawca robót zobowiązany jest do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, Czas realizacji umowy może ulec zmianie proporcjonalnie do czasu realizacji robót budowlanych i uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie obiektu. Etap II: − do 60 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru przedmiotu umowy na roboty budowlane – okres pełnienia nadzoru po zakończeniu robót budowlanych. 9. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% wartości etapu I umowy brutto. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy opisane są w Rozdziale XX części I SWZ. 10. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 11. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71247000 Supervision of building work
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionPełnienie funkcji inspektora nadzoru dla zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 559 w km 45+060 do km ok. 46+730 w m. Maszewo Duże, gm. Stara Biała – nr postępowania 174/26
Internal identifier174/26