2. Procedure
Procedure
Title: VVS material KS 2026/345
Description: Upphandlingen avser VVS-material
Internal identifier: KS 2026/345
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44115210 Plumbing materials
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Docsmall
Description: Upphandlingen avser VVS och sanitetsmaterial.
Internal identifier: 1953271-0
Main classification (cpv): 44115200 Plumbing and heating materials
Lot: LOT-0002
Title: Docsmall (1)
Description: Upphandlingen avser ramavtal för successiva leveranser av VVS-material till Trelleborgs kommun och övriga i upphandlingen angivna avropsberättigade verksamheter. Upphandlingen omfattar ett brett sortiment av VVS-material för löpande drift, underhåll och reparationer, såsom rör, rördelar, kopplingar, ventiler, sanitetsprodukter, armaturer och övrigt tillhörande VVS-material. Beställningar ska kunna göras via leverantörens webbshop/e-handel. Avtalet omfattar även möjlighet till hämtning av material vid bemannat utlämningsställe, där tillgång till relevant sortiment, service och fackkunskap ska finnas. Beräknade volymer och kvantiteter är uppskattningar baserade på förväntat behov och innebär ingen garanterad avropsvolym. Närmare omfattning, krav och villkor framgår av upphandlingsdokumenten.
Internal identifier: 1953272-1
Lot: LOT-0003
Title: Docsmall (1) (1)
Description: VVS material.
Internal identifier: 1953273-2