2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa oleju napędowego na potrzeby Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego do silników diesla na potrzeby Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych sp. z o.o. w Tczewie w ogólnej ilości szacunkowej 550 000 l. do miejsca dostawy wskazanego poniżej i wg poniższych zasad: - Jednorazowa dostawa do zbiornika paliwa zlokalizowanego na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie przy ul. Rokickiej 5A obejmować będzie ilość do max. 10 000 litrów; - Dostawy będą realizowane sukcesywnie, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, nie rzadziej niż raz w miesiącu; - Olej napędowy winien być dostarczony specjalistycznym pojazdem transportowym wyposażonym w zalegalizowany układ do pomiaru wypompowanego paliwa. Dostawy oleju napędowego muszą być realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przewozu towarów niebezpiecznych (ADR), z wykorzystaniem środków transportu i wyposażenia spełniających wymagania tych przepisów. - Zamawiający ma prawo żądać okazania aktualnego świadectwa legalizacji licznika wypompowanego paliwa o numerze zgodnym z numerem seryjnym licznika zainstalowanego na pojeździe dostawczym (autocysterna). - Paliwo będzie wykorzystywane wyłącznie na potrzeby własne Zakładu. - Zamawiający nie prowadzi obrotu paliwami ciekłymi z zagranicą i nie posiada stosownych koncesji w tym zakresie. - Dostarczany olej napędowy musi spełniać wymagania jakościowe określone w normie PN-EN 590 oraz wymagania wynikające z obowiązujących przepisów prawa, w szczególności przepisów dotyczących wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać olej napędowy odpowiedni do warunków klimatycznych obowiązujących w dniu dostawy, tj. paliwo letnie, przejściowe albo zimowe, zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 590 oraz obowiązującymi przepisami prawa. - Podstawą rozliczenia ilości dostarczonego oleju napędowego będą wskazania systemu pomiarowego Zamawiającego. Ilość paliwa podlegająca rozliczeniu będzie przeliczana do temperatury referencyjnej +15°C przy wykorzystaniu systemu pomiarowego Zamawiającego lub zgodnie z obowiązującymi normami stosowanymi w obrocie paliwami. - Dowodem zrealizowania każdorazowej dostawy będzie pisemne potwierdzenie przyjęcia towaru dokonane przez upoważnionego przez Zamawiającego pracownika. - Do każdej dostawy winien być dostarczony atest jakościowy oleju napędowego wystawiony przez producenta paliwa z wyszczególnionymi parametrami: • gęstość, • temperatura zablokowania zimnego filtra, • zawartość siarki, • temperatura mętnienia, liczbę cetanową oraz • dokument wydania (WZ lub równoważny dokument dostawy). - W przypadku stwierdzenia wad jakościowych w dostarczonym oleju napędowym, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania przez Wykonawcę uzupełnienia lub wymiany towaru na wolny od wad. W przypadku dostarczenia oleju napędowego bez dokumentu, a którym mowa w pkt. wyżej lub niezgodnego z obowiązującą normą lub złożoną ofertą, Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo do odmowy przyjęcia towaru. Ewentualne szkody powstałe z tego tytułu pokryje Wykonawca. - W przypadku zastrzeżeń co do jakości dostarczonego oleju napędowego Zamawiający powiadomi o powyższym fakcie Wykonawcę i w obecności przedstawiciela Wykonawcy pobrane zostaną próbki z zakwestionowanej dostawy w celu poddania ich badaniom w. akredytowanym laboratorium badawczym. W przypadku potwierdzenia, przez laboratorium badawcze, zastrzeżeń Zamawiającego co do jakości oleju napędowego, Wykonawca dostarczy olej napędowy o właściwych parametrach technicznych w ilości, która została zakwestionowana. Dodatkowo Wykonawca obciążony zostanie kosztami badania próbek, kosztami usuwania awarii urządzeń lub kosztami ich wymiany, jeżeli zastosowany olej napędowy niespełniający wymogów jakościowych spowoduje ich uszkodzenie lub zniszczenie. Podstawą do obciążenia Wykonawcy kosztami napraw będzie protokół oględzin i naprawy. - Teren wokół stacji paliw jest przygotowany do realizacji dostaw pojazdem – autocysterną. - Realizacja dostaw odbywać się będzie sukcesywnie do potrzeb Zamawiającego w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 -14:00. Koszty transportu, rozładunku oraz wszelkie koszty związane z dostawą paliwa do miejsca wskazanego przez Zamawiającego ponosi Wykonawca. - W zależności od swoich potrzeb bieżących zamawiający w trakcie trwania umowy będzie składał jednostkowe zamówienia na dostawę przedmiotu zamówienia. - Dostawy (zamówienia jednostkowe) zamawiane będą pocztą elektroniczną na adresy wskazane w umowie. - Realizacja każdej dostawy odbywać się będzie w ciągu max 48 godzin od momentu złożenia zamówienia (bez wliczania sobót, niedziel, świąt). Zamawiający zastrzega, iż podana ilość przedmiotu zamówienia (550 000 litrów) jest wielkością szacunkową i w zależności od potrzeb Zamawiającego może ulec zmianie tj. zmniejszeniu lub zwiększeniu, z zastrzeżeniem minimalnego zakresu świadczenia określonego poniżej. Prognozowana ilość zużycia przedmiotu zamówienia jest ilością szacunkową służącą do określenia wartości przedmiotu zamówienia oraz porównania złożonych ofert i nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania przedmiotu zamówienia w czasie trwania umowy. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu ograniczenia zużycia przez Zamawiającego przewidywanej ilości przedmiotu zamówienia. Minimalna gwarantowana wielkość świadczenia wynosi 270 000 litrów oleju napędowego.
Internal identifier: PN/12/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09134100 Diesel oil
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego do silników diesla na potrzeby Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych sp. z o.o. w Tczewie w ogólnej ilości szacunkowej 550 000 l. do miejsca dostawy wskazanego poniżej i wg poniższych zasad: - Jednorazowa dostawa do zbiornika paliwa zlokalizowanego na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie przy ul. Rokickiej 5A obejmować będzie ilość do max. 10 000 litrów; - Dostawy będą realizowane sukcesywnie, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, nie rzadziej niż raz w miesiącu; - Olej napędowy winien być dostarczony specjalistycznym pojazdem transportowym wyposażonym w zalegalizowany układ do pomiaru wypompowanego paliwa. Dostawy oleju napędowego muszą być realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przewozu towarów niebezpiecznych (ADR), z wykorzystaniem środków transportu i wyposażenia spełniających wymagania tych przepisów. - Zamawiający ma prawo żądać okazania aktualnego świadectwa legalizacji licznika wypompowanego paliwa o numerze zgodnym z numerem seryjnym licznika zainstalowanego na pojeździe dostawczym (autocysterna). - Paliwo będzie wykorzystywane wyłącznie na potrzeby własne Zakładu. - Zamawiający nie prowadzi obrotu paliwami ciekłymi z zagranicą i nie posiada stosownych koncesji w tym zakresie. - Dostarczany olej napędowy musi spełniać wymagania jakościowe określone w normie PN-EN 590 oraz wymagania wynikające z obowiązujących przepisów prawa, w szczególności przepisów dotyczących wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać olej napędowy odpowiedni do warunków klimatycznych obowiązujących w dniu dostawy, tj. paliwo letnie, przejściowe albo zimowe, zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 590 oraz obowiązującymi przepisami prawa. - Podstawą rozliczenia ilości dostarczonego oleju napędowego będą wskazania systemu pomiarowego Zamawiającego. Ilość paliwa podlegająca rozliczeniu będzie przeliczana do temperatury referencyjnej +15°C przy wykorzystaniu systemu pomiarowego Zamawiającego lub zgodnie z obowiązującymi normami stosowanymi w obrocie paliwami. - Dowodem zrealizowania każdorazowej dostawy będzie pisemne potwierdzenie przyjęcia towaru dokonane przez upoważnionego przez Zamawiającego pracownika. - Do każdej dostawy winien być dostarczony atest jakościowy oleju napędowego wystawiony przez producenta paliwa z wyszczególnionymi parametrami: • gęstość, • temperatura zablokowania zimnego filtra, • zawartość siarki, • temperatura mętnienia, liczbę cetanową oraz • dokument wydania (WZ lub równoważny dokument dostawy). - W przypadku stwierdzenia wad jakościowych w dostarczonym oleju napędowym, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania przez Wykonawcę uzupełnienia lub wymiany towaru na wolny od wad. W przypadku dostarczenia oleju napędowego bez dokumentu, a którym mowa w pkt. wyżej lub niezgodnego z obowiązującą normą lub złożoną ofertą, Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo do odmowy przyjęcia towaru. Ewentualne szkody powstałe z tego tytułu pokryje Wykonawca. - W przypadku zastrzeżeń co do jakości dostarczonego oleju napędowego Zamawiający powiadomi o powyższym fakcie Wykonawcę i w obecności przedstawiciela Wykonawcy pobrane zostaną próbki z zakwestionowanej dostawy w celu poddania ich badaniom w. akredytowanym laboratorium badawczym. W przypadku potwierdzenia, przez laboratorium badawcze, zastrzeżeń Zamawiającego co do jakości oleju napędowego, Wykonawca dostarczy olej napędowy o właściwych parametrach technicznych w ilości, która została zakwestionowana. Dodatkowo Wykonawca obciążony zostanie kosztami badania próbek, kosztami usuwania awarii urządzeń lub kosztami ich wymiany, jeżeli zastosowany olej napędowy niespełniający wymogów jakościowych spowoduje ich uszkodzenie lub zniszczenie. Podstawą do obciążenia Wykonawcy kosztami napraw będzie protokół oględzin i naprawy. - Teren wokół stacji paliw jest przygotowany do realizacji dostaw pojazdem – autocysterną. - Realizacja dostaw odbywać się będzie sukcesywnie do potrzeb Zamawiającego w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 -14:00. Koszty transportu, rozładunku oraz wszelkie koszty związane z dostawą paliwa do miejsca wskazanego przez Zamawiającego ponosi Wykonawca. - W zależności od swoich potrzeb bieżących zamawiający w trakcie trwania umowy będzie składał jednostkowe zamówienia na dostawę przedmiotu zamówienia. - Dostawy (zamówienia jednostkowe) zamawiane będą pocztą elektroniczną na adresy wskazane w umowie. - Realizacja każdej dostawy odbywać się będzie w ciągu max 48 godzin od momentu złożenia zamówienia (bez wliczania sobót, niedziel, świąt). Zamawiający zastrzega, iż podana ilość przedmiotu zamówienia (550 000 litrów) jest wielkością szacunkową i w zależności od potrzeb Zamawiającego może ulec zmianie tj. zmniejszeniu lub zwiększeniu, z zastrzeżeniem minimalnego zakresu świadczenia określonego poniżej. Prognozowana ilość zużycia przedmiotu zamówienia jest ilością szacunkową służącą do określenia wartości przedmiotu zamówienia oraz porównania złożonych ofert i nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania przedmiotu zamówienia w czasie trwania umowy. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu ograniczenia zużycia przez Zamawiającego przewidywanej ilości przedmiotu zamówienia. Minimalna gwarantowana wielkość świadczenia wynosi 270 000 litrów oleju napędowego.
Quantity: 550 000 litres